Березовський судиться з телекомпанією

Березовський
Image caption Сам Березовський до суду не прийшов

У Лондонському високому суді правосуддя почався процес за позовом російського бізнесмена Бориса Березовського до Всеросійської державної телерадіокомпанії (ВДТРК).

Позов, у якому Березовський звинувачує телеканал РТР в наклепі, викликаний інтерв'ю, яке в квітні 2007 року програмі "Вісті тижня" на каналі РТР-Планета дав Володимир Терлюк.

В iнтерв'ю Терлюк, названий псевдонімом "Петро", заявив, що Березовський нібито відповідальний за вбивство колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка.

Колишній співробітник Федеральної служби безпеки Росії, а нині бізнесмен і депутат Держдуми Андрей Луговой, якого британські правоохоронні органи вважають головним підозрюваним у справі про вбивство Литвиненка, висував проти Березовського подібні звинувачення. Борис Березовський завжди заперечував будь-яку причетність до загибелі Литвиненка.

Суд буде?

Кореспондент Російської служби Бі-Бі-Сі в залі суду Олександр Журавльов каже, що на прохання адвокатів Терлюка процес неодноразово відкладався.

У понеділок Терлюк з'явився до суду в супроводі перекладачки і юриста, який однак не має статусу його юридичного представника. Він спробував домогтися чергового відкладення процесу на тій підставі, що не може собі дозволити оплатити послуги дорогих адвокатів і тому не здатний захистити себе в суді.

Відповідач просив відкласти процес ще на 2 тижні, позаяк, за його словами, за його захист готова взятися міжнародна правозахисна організація "Спротив", якій потрібен час на змір коштів і ознайомлення зі справою.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, справа обіцяє бути тривалою, позаяк адвокат Березовського детально викладає всю передісторію.

Аргумент для притулку?

В інтерв'ю, що стало приводом до позову Березовського, "Петро" (Терлюк) говорив, що Березовський примушував його подати себе аґентом ФСБ, який нібито отримав наказ отруїти бізнесмена. Це мало бути переконливим арґументом для британської влади на користь надання Березовському політичного притулку в Британії і відмови видати його Росії.

Цікаво, що співробітники британської контррозвідки вважають, що в червні 2007 року зупинили замах на життя Бориса Березовського.

Згідно з документами, поданими на попередні слухання, Терлюк стверджував, що спочатку Борис Березовський запропонував йому "великого хабаря", а коли Терлюк відмовився, то проти нього було застосовано психотропні засоби.

Борис Березовський отримав політичний притулок у Британії 2003 року. Його статки оцінюють у щонайменше кількасот мільйонів фунтів стерлінгів.