У Туреччині викрили антиурядову змову

Арешти в Туреччині

Турецькі власті затримали ще 18 осіб, підозрюваних у причетності до змови, що мала на меті спричинити в країні хаос і призвести до запровадження в країні надзвичайного стану.

Підозрюваних, 17 із яких є діючими військовими офіцерами, заарештували під час операції, яка провадилася по всій країні.

Ще 49 офіцерів затримали в понеділок, 31 з них висунуто офіційні звинувачення.

Після арештів президент і прем'єр-міністр Туреччини провели незаплановану зустріч з командувачем збройних сил, на якій обговорювався арешт двадцяти військових офіцерів і генералів, звинувачених у змові з наміром повалити уряд.

Цей арешт став найбільшою з досі проведених операцій з викриття змов, що мали на меті повалити уряд, очолюваний проісламістською партією Справедливості і розвитку.

Троє найвпливовіших осіб у Туреччині розмовляли в президентському палаці в Анкарі три години.

Взаємини між командувачем збройних сил генералом Ільчером Басбугом, прем'єр-міністром Таїпом Ердоганом і президентом Абдуллою Гюлем вже давно є напруженими.

Менше ніж три роки тому армія спробувала не допустити на посаду президента пана Гюля через його сильні ісламістські переконання.

Військові згодом оприлюднили коротку заяву, у якій стверджувалося, що всі проблеми будуть врегульовані в рамках конституції.

І ось апогеєм того напруження став арешт і притягнення до судової відповідальності двадцятьох офіцерів, яким уже офіційно пред'явили звинувачення у намірі повалити уряд Ердогана.

Прокурори цілий місяць вивчали документи на п'яти тисячах сторінках, які врешті решт потрапили у засоби інформації.

Як стверджують обвинувачі, змова полягала в тому, аби військові частини влаштували такий хаос, масштаби якого виправдали б втручання в ситуацію військових командувачів.

Армія стверджує, що документи стосуються лише теоретичних сценаріїв, які обговорювалися під час семінарів на випадок можливих заворушень у країні.

Ще кілька офіцерів, уключно з колишніми командувачами військово-повітряних і військово-морських сил, і далі відповідають на запитання слідчих.