УЄФА оцінює підготовку до ЄВРО-2012

У Тель-Авіві завершилося дводенне засідання Виконавчого комітету УЄФА. Учасники зустрічі, зокрема, ознайомилися з останніми даними про підготовку до фінального турніру чемпіонату ЄВРО-2012, який прийматимуть Україна і Польща, розглянули питання будівництва летовищ, стадіонів і транспортної інфраструктури.

І хоча публічно керівники Союзу європейських футбольних асоціацій висловлювали упевненість у тому, що Україна та Польща подолають труднощі і гідно проведуть чемпіонат, дані найновішого звіту щодо підготовки України виглядали менш оптимістично.

Тель-Авів уперше став центром проведення конгресу та засідання Виконкому УЄФА, які зібрали усіх «голів» європейського футболу, зокрема президента ФІФА Зеппа Блаттера, очільника УЄФА Мішеля Платіні та представників усіх 53-х національних асоціацій-членів Союзу.

Промовляючи перед європейськими гостями, президент Ізраїлю Шимон Перес, чий благодійний фонд вже багато років патронує футбольні зустрічі ізраїльських та палестинських команд з метою налагодження міжкультурного діалогу, припустив, що саме футбол може стати містком єднання націй та подолання конфліктів:

«В багатьох розуміннях футбол є повчальним досвідом і навіть несе у собі певний посил. Якщо і існує щось по справжньому глобальне - це футбол, який єднає народи.»

ЄВРО-2012 - головний виклик для УЄФА

Головним викликом, як заявили у своїх виступах члени Виконавчого комітету УЄФА, залишається проведення чемпіонату ЄВРО-2012 в Україні та Польщі. Зокрема, керівництво Союзу заслухало останній найповніший звіт щодо поступу країн-сусідок з підготовки до проведення чемпіонату, який презентував директор турніру-2012, швейцарець Мартін Каллен.

Як наголошується у документі, Україна відстає від запланованого графіку на п'ять місяців. В інтерв'ю польському телебаченню Каллен навіть оголосив, що УЄФА готує «аварійний план» на той випадок, якщо українська влада не впорається вчасно із закінченням усіх проектів.

План передбачає, зокрема, зменшення кількості міст-господарів чемпіонату з восьми до шести. Водночас, Каллен сподівається, що у застосуванні екстреного плану потреби не виникне:

«Гадаю, багато вже зроблено, але попереду ще чимало роботи. Водночас я позитивно налаштований, сподіваючись, що усі роботи буде виконано. Цей проект має стати двигуном і стимулятором для економіки обох країн.»

Київ і Львів відстають від графіків

Найбільші негаразди з підготовкою експерти УЄФА виявили в Києві з будівництвом НСК «Олімпійський» та у Львові, де досі не розв'язано питання з реконструкцією летовища та зі зведенням стадіону.

Голова управління містобудування та архітектури Львівської ОДА Степан Лукашик обіцяє, що аеропорт добудувати встигнуть, якщо не буде перебоїв з фінансуванням:

«Те, що було заплановано на цей рік виконано. При забезпеченні фінансування на минулий і наступний роки будуть виконані усі об'єми робіт.»

Наявність проблем у Львові визнає і віце-прем`єр України з підготовки до ЄВРО-2012 Борис Колесніков. Він минулого тижня відвідав Львів з інспекційним візитом й залишився незадоволеним побаченим там:

«На сьогодні з проектно-кошторисною документацією є проблеми. Генпідрядник обіцяє їх усунути до 30 березня. Якщо не усуне - значить буде інший генпідрядник, але стадіон буде збудовано.»

У свою чергу президент Союзу Мішель Платіні, який збирається відвідати Київ на початку квітня, нині виступив із прямим закликом до голів футбольних федерацій України і Польщі максимально пришвидшити темпи підготовки до чемпіонату.

Оптимізм Мішеля Платіні

Водночас, Платіні твердо впевнений, що Україна та Польща врешті-решт переможуть труднощі й гідно приймуть футбольний чемпіонат:

«ЄВРО-2012 має стати грандіозним святом європейського футболу. У Копенгагені я заявив, і зараз ще раз повторю свої слова: цей проект ми мусимо та хочемо реалізувати, і ми це зробимо, незважаючи на численні перешкоди на нашому шляху. Відтоді, як вам відомо, ми подолали чимало труднощів, котрі виникали у цих двох країнах. Утім, сьогодні я можу сказати: ми ніколи не сумнівалися в своєму рішенні. І, як ми вирішили й пообіцяли, ЄВРО-2012 пройде в Україні та Польщі.»

Оптимізм Платіні поділяє і голова футбольної федерації Польщі Гжегож Лато. Раніше він закликав журналістів не спекулювати на можливостях і варіантах перенесення турніру:

«Я не уявляю собі, щоби Україна чи Польща не впоралися з цими стадіонами. Я впевнений стовідсотково в тому, що ЄВРО-2012 відбудеться в Україні і в Польщі. А ці спекуляції...ЗМІ маніпулюють певною інформацією, бо ж їм треба, зрештою, зробити сенсацію»

Сьогодні ж Мішель Платіні розповів про нові виклики, що постають перед європейським футболом та наголосив, що керівний орган континентального футболу готовий увійти в новий сезон з новими силами та впевненістю. Сам Платіні також не збирається йти на відпочинок - легендарний французський футболіст оголосив про свій намір вдруге балотуватися на посаду президента УЄФА у лютому наступного року.