Меркель образила Туреччину перед візитом

Меркель

Канцлер Німеччини Анґела Меркель розпочинає офіційний візит до Туреччини на тлі суперечки довкола надій Анкари вступити до Європейського Союзу.

Пані Меркель виступає проти повного членства Туреччини у ЄС, хоча Анкара веде про це переговори із 2005 року.

Цей візит навряд чи сприятиме усуненню розбіжностей між Туреччиною і ЄС.

Після кількох місяців мовчанки на цю тему канцлер Меркель саме напередодні візиту нагадала про свою давню ідею: запропонувати Туреччині "привілейоване партнерство" з ЄС, а не повноправне членство у Євросоюзі.

В інтерв'ю перед початком візиту Анґела Меркель наголосила, що інтеграція з Туреччиною можлива за 28 із 35 так званих розділів законодавства ЄС.

Але турецький уряд категорично відкинув її пропозицію як таку, що порушує умови, ухвалені на початку переговорів про членство Туреччини у ЄС п'ять років тому.

Еґемен Баґіш, турецький міністр із європейських питань, заявив, що такого поняття, як привілейоване партнерство, просто не існує: " Ми не сприймаємо такий варіант серйозно, бо для нього немає правових засад. Мене ображає те, що нам пропонують щось, чого просто не існує."

Канцлер Німеччини має обговорити в Туреччині широке коло питань, позаяк обидві країни мають давні історичні зв'язки. Німеччина є найбільшим торговельним партнером Туреччини. Майже три мільйони турків живуть у Німеччині.

Канцлер Меркель планує також порушити питання ядерної програми Ірану. Останнім часом Туреччина зміцнила двосторонні відносини з Іраном; Анкара виступає також проти жорсткіших санкцій, які західні країни погрожують застосувати проти іранського режиму.

Однак саме розбіжності щодо потенційного членства Туреччини в ЄС кидають тінь на будь-які перспективи досягти порозуміння з інших питань у ході цього візиту.