У Москві - жалоба за вбитими у метро

жалоба
Image caption Свічки і квіти на пам'ять про загиблих

У Росії вівторок оголошено днем офіційної жалоби за 38 людьми, які загинули в подвійному нападі смертниць у метро російської столиці в ранкову годину пік у понеділок.

Згідно з повідомленнями російських правоохоронців, дві жінки-смертниці активізували потужні вибухові пристрої на станціях метро "Луб'янка" і "Парк Культури".

Через побоювання щодо можливості нових нападів у Москві посилено заходи безпеки.

Жодне угрупування не визнало причетності до вибухів, але влада Росії дає зрозуміти, що вважає організаторами подвійного нападу в Москві радикальні мусульманські угрупування з північного Кавказу, де повстанці ведуть насильницьку кампанію за незалежність.

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв зобов'язався "знищити" винуватців нападів.

Кореспондент Бі-Бі-Сі Річард Ґалпін повідомляє з Москви, що мільйони пасажирів і далі використовують столичний метрополітен, незважаючи на вибухи в понеділок.

Московський метрополітен - один із найзавантаженіших у світі і перевозить приблизно 5,5 мільйонів пасажирів щодня.

День скорботи

Росіяни запалюють свічки і покладають квіти на пам'ять про вбитих вибухами на станціях "Луб'янка", де загинули 23 людини, і "Парк Культури", де загинули 12. Ще троє людей згодом померли від поранень у лікарні. Медики попереджають, що кількість загиблих зросте, бо десятки поранених у вибухах людей перебувають у критичному стані.

У вівторок померла ще одна поранена внаслідок вибухів жінка, довівши загальну кількість жертв до 39.

Головні телеканали змінили програми, відмовившись від реклами і розважальних телешоу.

Прем'єр-міністр Росії Владімір Путін відвідав поранених у московській лікарні. Він заявив, що правоохоронці зроблять усе можливе, щоб "знайти і покарати злочинців".

Президент Медвєдєв у понеділок увечері поклав вінок на станції "Луб'янка". Він назвав "звірями" організаторів подвійного нападу і додав: "Ми їх знайдемо і всіх знищимо."

Президент США Обама заявив, що Вашингтон "допоможе притягти до правосуддя тих, хто здійснив цей напад", а держсекретар Гіларі Клінтон заявила, що тероризм є спільним ворогом Росії і США.

Міністри закордонних справ Великої вісімки провідних індустріальних країн також засудили напади в Москві.

Пошуки винних

Голова Федеральної служби безпеки Александр Бортніков заявив, що слідчі ФСБ знайшли останки двох смертниць, які начебто походять з Північного Кавказу.

Як каже кореспондент Бі-Бі-Сі, російська влада традиційно звинувачує в подібних нападах чеченських повстанців.

За 15 років конфлікту з чеченськими повстанцями в Чечні загинули понад 100 тисяч людей. Спалахи насильства в республіці не припиняються і поширилися на сусідні Інгушетію і Даґестан.

Російський міністр закордонних справ сергей Лавров сказав, що в організації нападів на московському метрополітені 29 березня могли посприяти бойовики на афгансько-пакистанському кордоні.