Папа Римський вітає з Великоднем на тлі скандалу

Папа Римський
Image caption Папа Римський вітає з Великоднем на площі святого Петра в Римі

Папа Бенедикт виголосив традиційне пасхальне послання прочанам, які зібралися під парасолями на дощі на площі Святого Петра в Римі.

У своєму посланні Папа Римський не згадав про скандал довкола педофілів-священників католицької церкви.

Замість того понтифік звернувся до жителів африканського континента, закликавши вірних, особливо в Конго, Гвінеї та Нігерії, до миру і злагоди.

Про скандал довкола статевого розбещення дітей священними служителями згадав під час пасхальної месси у своїй незапланованій промові один із чільних кардиналів Ватикану, колишній державний секретар Папи Римського.

Кардинал Содано запевнив понтифіка, що вірні його церкви підтримують його і не піддаються впливу того, що він назвав "порожніми плітками" про статеве розбещення дітей клериками.

Image caption Папа Римський і кардинал Содано

А отець Раньєро Канталамесса вибачився за свої заяви під час служби на Страсну П'ятницю, у яких він порівняв критику на адресу римо-католицької церкви щодо гвалтування дітей із переслідуваннями євреїв.

Тими заявами він образив і євреїв, і тих, хто став жертвами священників-педофілів.

Деякі лідери католицької церкви стали на захист Папи проти, як вони стверджують, брехливих звинувачень, які висуває преса.

Однак вищі духовні діячі Європи закликали церкву підійти до скандалу відповідальніше.

Жертвам статевої наруги з боку ірландських католицьких священників виявилися вибачення понтифіка недостатніми.

Image caption Отець Раньєро Канталамесса вибачився за свої коментарі

На їхню думку, послання Папи Римського було надто розмитим і не містило чіткої відповіді на запитання, чи будуть покарані священники-педофіли.

Цього року католицьку церкву вразила хвиля сексуальних скандалів.

Багато з них сталися десятки років тому в Швейцарії, Нідерландах, Австрії, у рідній для Папи Німеччині та в США, а також в Ірландії.

Понтифіка також критикували особисто за те, що він не зробив жодних конкретних кроків стосовно одного зі звинувачених священників-педофілів, коли сам Бенедикт XVI обіймав посаду архієпископа Мюнхенського.

Офіційний Ватикан ці звинувачення відкидає.