У Дагестані ідентифікували одну зі смертниць

Дженет Абдурахманова
Image caption Дженет Абдурахманова зі своїм чоловіком

Міліція в південній Росії підтвердила Бі-Бі-Сі, що вона передала інформацію слідчим у Москві щодо молодої жінки, яка можливо була однією зі смертниць, які влаштували цього тижня вибухи в московському метро.

Від вибухів, що сталися в ранкову годину-пік загинуло 39 осіб і більше 70 зазнали поранень, більшість із них і далі перебувають у лікарнях.

Речник міліції Дагестану, який населяють переважно мусульмани, розповів Бі-Бі-Сі, що справу на 17-річну жінку, Дженет Абдурахманову, вислали московським слідчим.

Міліція стверджує, що вона була дружиною одного з провідних ісламських бойовиків, Умалата Магомедова, якого наприкінці минулого року вбили російські служби безпеки.

Речник не підтвердив, що та жінка без сумніву була однією зі смертниць, які влаштували вибухи в метро.

Але її фотографія, яку вмістила одна з провідних російських газет "Коммерсант", дуже схожа на знімок останків однієї зі смертниць.

Image caption Доку Умаров погрожує подальшими нападами

Як припускає міліція, Абдурахманова, яка проживала в Хасав"юртському районі Дагестану, приїхала до Москви автобусом з Кізляра, що неподалік чеченського кордону.

У тому ж Кізлярі в середу у двох бомбових нападах загинуло 12 людей, 9 із них - міліціонери.

Відколи російські власті оголосили, що напади здійснили жінки, почали лунати припущення, що вони належали до так званих "чорних вдів" - дружин, або родичок бойовиків, що загинули в операціях російських служб безпеки у Дагестані, Інгушетії та Чечні.

Чорні вдови були і раніше причетні до кількох великих нападів на Північному Кавказі і в Москві.

Неназвані джерела в ФСБ кажуть, що Магомедов був помічником Доку Умарова, ватажка чеченських повстанців, який буцім-то наказав влаштувати вибухи в метро.

Доку Умаров у відеопосланні заявив, що напади це помста за вбивство цивільних чеченців та інгушів російськими силами безпеки поблизу міста Аршти 11 грудня: "Обіцяю вам, що війна прийде на ваші вулиці."

Повстанець, який подає себе еміром Кавказьких Еміратів, погрозив, що напади на російській землі триватимуть.

Другу смертницю поки що ідентифікувати не вдалося.