Браун хоче вибори у Британії 6 травня

Гордон Браун
Image caption Гордон Браун

Британський прем'єр міністр Гордон Браун вирішив провести загальні вибори в країні через місяць - 6 травня.

У вівторок пан Браун попросить кололеву Єлизевету розпустити парламент перед тим, як він офіційно оголосить дату проведення виборів та початок передвиборчої кампанії.

На тих виборах, де головними питаннями стануть податки та дефіцит бюджету на тлі фінансової кризи та рецесії, прравляча лейбористська партія намагатиметься залишитись на четвертий поспіль термін при владі вперше у своїй історії.

Головними опонентами, як завжди будуть консерватори.

За давньою традицією Гордон Браун попрямує з Даунінг Стріт до Букінгемського палацу, щоб поппросити дозволу королеви розпустити парламент та оголосити нові вибори. Після цього британські політики на повних парах розпочнуть передвиборчу кампанію.

Як очікують, питання економіки, величезного дефіциту бюджету Британії та особистості лідерів головних партій домінуватимуть впродовж близько чотирьох тижнів кампанії. Правляча лейбористська партія знову постане перед найстарішою політичною перешкодою у світі - відчуттям, що потрібні зміни.

Але всі партії, так би мовити, в одному човні перед розлюченим електоратом, який не надто довіряє політикам після скандалу щодо витрат депутатів та економічної кризи, в якій опинилась Велика Британія.