Тимошенко свідчила в ГПУ

Лідер опозиційного блоку Юлія Тимошенко прийшла до Генеральної прокуратури, аби дати пояснення щодо своїх заяв про тиск на суддів Конституційного суду при розгляді питання стосовно легітимності формування нинішньої парламентської коаліції.

На доказ своїх заяв пані Тимошенко принесла до генпрокуратури лист-звернення, яке вона отримала ще під час свого прем’єрства, у якому йшлося про хабарі, які буцімто пропонуються членам Конституційного суду за “правильне” рішення з цього питання, а також про тиск на тих суддів, які вважали формування коаліції не тільки з парламентських фракцій, але й з окремих депутатів незаконним. Свій виклик до генпрокуратури пані Тимошенко також пояснила “політичними репресіями” проти неї, як лідера опозиції. Юлія Тимошенко також повідомила, що вже знає про те, що Конституційний суд підтвердив легітимність створення нинішньої урядової коаліції. За її словами, за це рішення проголосували 11 із 18 суддів.

Після обрання президентом України Віктора Януковича, у Верховній Раді було створено нову урядову коаліцію, до складу якої увійшли не тільки фракції партій, що брали участь у виборах, але й окремі депутати, які з тих чи інших причин залишилися свої фракції. Згодом було зроблене подання до Конституційного суду з метою з’ясувати, наскільки законним є такий порядок формування парламентської більшості. Президент Віктор Янукович заявляв, що він “буде Бога молити,” аби Конституційний суд визнав законним формування нової коаліції, а відтак, і нового уряду. В іншому разі президент був би змушений розпустити парламент та призначити нові вибори.

Конституційний суд вже ухвалив рішення з питання законності формування коаліції. Його офіційне оприлюднення має відбутися у четвер. Проте деякі інтернет-видання вже оприлюднили текст рішення, буцімто ухваленого членами Конституційного суду. У ньому підтверджується законність формування нової коаліції, до складу якої увійшли і окремі депутати. Раніше Конституційний суд вже давав своє трактування парламентської більшості, і тоді судді вирішили, що до неї можуть входити лише окремі парламентські фракції. Низка українських юристів та політологів вважають, що можливість входу до складу коаліції окремих депутатів порушує принцип пропорційної виборчої системи, коли депутати обираються до парламенту виключно за партійними списками.

Новини на цю ж тему