Останнє поновлення: Четвер, 8 квітень, 2010 p., 04:12 GMT 07:12 за Києвом

У Киргизстані створено перехідний уряд

Опозиція в Киргизстані каже, що перебрала контроль і призначила перехідний уряд через день після насильницьких демонстрацій проти президента, в яких загинули щонайменше 65 осіб.

Лідер опозиції та колишня міністр закордонних справ Роза Отунбаєва сказала в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що призначені нові міністри оборони та внутрішніх справ:

Ми були зобов'язані перебрати тут контроль, оскільки питання безпеки - це найпріоритетніші питання для держави.

Роза Отунбаєва

"Це перехідний уряд і ми працюватимемо впродовж шести місяців. Наше завдання - навести порядок в країні. І Служба національної безпеки, і міністерство внутрішніх справ - всі працюють під керівництвом нових людей. І ми були зобов'язані перебрати тут контроль, оскільки питання безпеки - це найпріоритетніші питання для держави."

Пані Отунбаєва, яка і очолить цей перехідний уряд, додала, що він за півроку також розробить нову конституцію.

Вона також повідомила, що військові бази США та Росії можуть продовжувати функціонувати на території Киргизстану без змін.

Президент Курманбек Бакієв, як повідомляють, залишив столицю.

Реакція світових лідерів

Сполучені Штати висловили стурбованість щодо ситуації у Киргизстані та закликали всі сторони конфлікту утриматись від насильства.

Росія виступила зі схожою заявою, закликавши до стримання. Те саме зробив і Європейський Союз.

Генеральнйи секретар ООН Бан Кі Мун разом з представниками інших міжнародних організацій закликав до спокою в Киргизстані.

Сусідній Казахстан, який нині головує в Організації безпеки і співробітництва в Європі, закликав уряд у Бішкеку і киргизьку опозицію продемнструвати політичну волю і мудрість і владнати їхні розбіжності.

Причини протестів

Київський політолог, професор Рустем Джанґужин - фахівець з питань Середньої Азії з Інституту світової економіки та міжнародних відносин АН України каже, що Клацнути головна причина протестів у Киргизстані – економічні проблеми.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS