Прем'єр Ізраїлю не поїде на ядерний саміт

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху скасував свій візит до США, де він мав взяти участь у саміті з ядерної безпеки. Про це повідомили ізраїльські посадовці.

Пан Нетаньяху ухвалив таке рішення після того, як дізнався, що Єгипет та Туреччина мають намір порушити питання про ядерний арсенал, яким, як вважають, володіє Ізраїль.

Барак Обама має приймати десятки світових лідерів під час дводенної конференції, яка розпочинається у Вашингтоні у понеділок.

Ізраїль ніколи не підтверджував, ані спростовував, що він має ядерну зброю.

Як повідомило ізраїльське радіо, замість пана Нетаньяху на ядерний саміт поїде міністр Ізраїлю з питань атомної енергії Ден Мерідор.

Очікується, що у саміті візьмуть участь понад 40 країн. Учасники зосередяться на тому, аби перешкодити тому, щоб ядерна зброя не потрапила до войовничих угрупувань.

За даними ізраїльських офіційних осіб, Туреччина й Єгипет планують закликати Ізраїль підписати Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

«Ці країни мають намір скористатися нагодою, аби засудити Ізраїль. Прем’єр-міністр висловив невдоволення такими намірами, і тому не поїде на саміт,» - сказав чільний ізраїльський представник.

Пан Нетаньяху сказав, що його головний пріоритет в тому, аби дати раду з можливими намірами Ірану створити боєголовки і ракети, які можуть завдати удару по Ізраїлю.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Вашингтоні каже, що новина про скасування візиту ізраїльського прем’єра пролунала на тлі досить прохолодних стосунків між двома країнами.

Ізраїль разом з Індією, Пакистаном та Північною Кореєю є чотирма країнами, які не підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, який підписали 189 країн.

Раніше цього тижня президент Обама оприлюднив перегляд ядерної доктрини, звузивши обставини, за яких США може застосувати ядерну зброю, сформулювавши довготермінову стратегію США щодо ядерного роззброєння.

У четвер президент Обама та російський президент Медвєдєв у Празі підписали Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.