Перші у Британії виборчі теледебати лідерів

У Британії вперше в історії відбулися телевізійні дебати лідерів трьох головних політичних партій перед загальними виборами в травні.

Image caption Історичні теледебати: Нік Клеґ, Дейвід Камерон і Ґордон Браун

Прем’єр-міністр Ґордон Браун, лідер правлячої Лейбористської партії, і його суперники - лідер найбільшої опозиційної Консервативної партії Дейвід Камерон і лідер Ліберально-демократичної партії Нік Клеґ - відповідали на запитання гостей телестудії на широке коло питань внутрішньої політики - від імміграції до величезного бюджетного дефіциту держави.

Опитування свідчать, що британці вважають переможцем перших теледебатів маловідомого Ніка Клеґа, до якого два інші учасники - прем'єр і лідер опозиції часто зверталися з фразою: «І Нік з цим погоджується.»

Лідер консерваторів Дейвід Камерон визнав, що Ніку Клеґу дебати вдалися.

За теледебатами у Манчестері, які дивилися понад 9 мільйонів глядачів, спостерігав політичний оглядач Бі-Бі-Сі Роб Вотсон:

Отож відбулася подія, що увійшла до британської політичної історії.

Image caption Браун і Камерон часто повторювали: ''І Нік зі мною погоджується.''

Теледебати виявилися жвавішими, ніж очікували більшість людей, які вказували на жорсткі правила і вимоги, запропоновані самими партіями.

Вже за лічені хвилини від початку теледебатів Девід Камерон і Ґордон Браун гостро посперечалися про одне з центральних питань британських виборів - податки і державні витрати.

Але як багато хто прогнозував, ці дебати стали величезним шансом для Ніка Клеґа - лідера третьої найбільшої британської партії. І він скористався цим шансом сповна...

Перші опитування глядачів збігаються з думкою політологів, які визначили переможцем теледебатів Ніка Клеґа. Але це лише початок.

Попереду - ще два раунди теледебатів і інтенсивна кампанія перед виборами 6 травня.

Новини на цю ж тему