До Британії прямує нова хмара попелу

Порожні стійки реєстрації Британських Авіаліній
Image caption Порожні стійки реєстрації Британських Авіаліній

У Британії повідомляють, що до країни рухається нова хмара вулканічного попелу. Це ставить під питання плани заново відкрити деякі з повітряних шляхів у вівторок, повідомляє організація повітряних диспетчерів.

Раніше організація NATS казала, що заборону на польоти може бути знято над Шотландією, Північною Ірландією та північчю Англії. Проте тепер диспетчери кажуть, що ситуація в деяких районах погіршується. Найбільше питань щодо Північної Ірландії. Можливо, деякі англійські аеропорти відкриються протягом дня, проте це не будуть аеропорти Лондона.

Тим часом ЄС повідомляє, що для іноземців, яких у Шенгенській зоні затримала вулканічна хмара, буде зроблено виняток із візових правил.

Європейський комісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрьом сказала, що багато іноземців стурбовані вибіганням терміну візи. Вона додала, що їх не будуть розцінювати як таких, що опинилися на території ЄС незаконно. Буде також пом'якшено правила для транзитних пасажирів через Шенгенську зону.

Розглядається можливість надання безкоштовних віз для пасажирів, які не мають віз, але мусять їхати наземним транспортом через країни Шенгена.

Тим часом за деякими повідомленнями місцевих агенцій, хмара попелу досягла сходу Китаю.