Британський МЗС вибачився за 'папські презервативи'

Папа Римський збирається відвідати Бірмінгем та Шотландію у вересні
Image caption Папа Римський збирається відвідати Бірмінгем та Шотландію у вересні

Британський Форін-Офіс (Міністерство закордонних справ) вибачилося за "дурнуватий" документ, у якому пропонувалося, аби до візиту в Британію Папи Римського було випущено презервативи "Бенедикт".

Документ під приблизною назвою "Програма візиту в ідеалі" пропонував запросити Папу на відкриття клініки абортів і запропонувати йому одружити гомосексуальну пару під час візиту, запланованого на вересень.

Форін-Офіс наголосив, що цей документ, який зафіксував "мозковий штурм" співробітників, що обговорювали програму візиту, не відображає офіційної позиції британської дипломатії.

Єпископ Ноттінгемський сказав, що такі тексти демонструють "жахливі манери".

Преподобний Малкольм МакМагон сказав: "Я думаю, це жахливо, коли ми запрошуємо в цю країну когось такого, як Папа, а потім до нього так ставляться. Понад усе інше це просто жахливі манери".

МЗС повідомило, що службовця низького рангу, відповідального за цей документ, перевели на іншу посаду.

Подробиці цього документу стали відомими після того, як його опублікувала британська газета Сандей Телеграф.

Посланець Британії до Ватикану Френсіс Кемпбелл зустрівся із чільними посадовцями Святійшого Престолу, аби висловити свій жаль з приводу існування такого документу. Міністр закордонних справ Девід Мілібенд сказав, що "обурений" цим інцидентом.

Ці нотатки було прикріплено до документу від 5 березня 2010 року, яким урядовців запрошувалося на нараду щодо можливої програми папського візиту. Серед іншого, там було написано, що Венедикт XVI може продемонструвати свою позицію щодо скандалу зі звинуваченнями у нарузі над дітьми з боку римо-католицьких священиків тим, що "позвільняє непевних єпископів" і відкриє лінію довіри для дітей-жертв наруги. Там також пропонувалося, щоб Папа вибачився за Іспанську Армаду - флот, який хотів скинути англійського монарха Єлизавету І в 1588 році, - а також заспівав би з нинішньою королевою пісню для благодійної справи.

Документ поширювався лише серед співробітників із засторогою: "Прохання не поширювати за межами установи. Документ про "ідеальний візит" Папи зафіксував усі ідеї, висловлені під час мозкового шторму, навіть найбільш незвичні".

Міністерство повідомило, що відповідальному за це клерку пояснили усно й письмово, що він припустився помилки, і він визнав свою помилку.