Тайський прем'єр попереджає демонстрантів

Прем'єр та начальник армії не уточнили, коли і як будуть розганяти демонстрантів
Image caption Прем'єр та начальник армії не уточнили, коли і як будуть розганяти демонстрантів

Прем'єр-міністр Таїланду загрожує силою взяти укріплений табір антиурядових демонстрантів у столиці країни Бангкоку.

Проте прем'єр Абхісіт Ветчачіва не сказав, коли чи як це може бути зроблено.

Він промовляв на національному телебаченні разом із начальником армії Таїланду генералом Анупонгом Паочіндою. Цей виступ кореспонденти називають демонстрацією єдності. Він відкинув пропозицію демонстрантів-"червоних сорочок", які запропонували припинити протести в обмін на розпуск парламенту і оголошення нових виборів.

"Ми переберемо контроль над Ратчапрасонгом (табором демонстрантів), але ми не можемо оголосити, яким саме чином, коли і як, бо це залежить від кількох речей, - сказав пан Абхісіт. - Тепер головне не те, як чи коли їх розігнати, але як вирішити всю цю проблему".

Генерал Паочінда додав, що військо підтримає політику уряду.

Проте один з лідерів протестів, як передає Асошіейтед Прес, також заявив демонстрантам, що "ми не розійдемося по хатах, поки не переможемо". Хванчай Прайпана також, за повідомленнями, закликав прибічників у провінціях зупинити загони сил спецпризначення, аби їх не відправили у Бангкок.

У п'ятницю демонстранти вимагали розпустити парламент за 30 днів, тоді як раніше вимагали негайного розпуску. Вони також закликали розслідувати нещодавнє насильство. Два тижні тому внаслідок сутичок із поліцією загинуло 25 людей. Демонстранти-"червоні сорочки" займають частини Бангкока вже шість тижнів. Багато з них - прибічники колишнього прем'єр-міністра Таксіна Шинаватри, якого було скинуто під час військового перевороту в 2006 році.