Тріумф Фідес в Угорщині

На парламентських виборах в Угорщині рішучу перемогу отримала правоцентристська партія Фідес, яка обіцяла відродити економіку країни після рецесії.

Лідер партії Віктор Орбан заявив, що виборці вчинили революцію, проголосувавши на виборчих дільницях. Він пообіцяв відбудувати Угорщину з руїн соціалізму. Фідес отримав дві третини голосів у парламенті і обіцяє зменшити податки та зменшити кількість депутатів. Це найбільша перемога окремої партії в Угорщині від часу падіння комунізму двадцять років тому.

Прихильники партії Фідес танцювали і розмахували прапорами до ранку на центральній площі Будапешту. Було випито багато шампанського і пива, але і торгівці морозивом не гаяли часу у достатньо теплу ніч.

На сцені, організованій для мітингу, було встановлено великий екран, який транслював найцікавіші моменти проголошення результатів виборів: промову переможця Віктора Орбана та переможеного лідера соціалістів Атіли Местерхазі.

Лідер Фідес обіцяє створити уряд національної співпраці і витягнути країну з руїн, які, за його словами, створили соціалісти за вісім років правління. Проте його партія має керувати милостиво, каже Віктор Орбан у ніч перемоги. Передвиборчі обіцянки про зменшення податків, встановлення порядку і законності та створення нових робочих місць можуть зачекати до наступного дня.