Ярослав Качинський іде в президенти

Качинський
Image caption Ярослав Качинський хоче довесит до кінця місію брата Леха

Брат-близнюк колишнього президента Польщі Леха Качинського, який загинув в авіакатастрофі під Смоленськом 10 квітня, офіційно висунув свою кандидатуру на наступних президентських виборах.

Ярослав Качинський підтвердив, що балотуватиметься на дострокових президентських виборах 20 червня як кандидат від правоцентристської партії "Право і справедливість", яку брати Качинські заснували 2001 року.

"Польща - наша спільна велика відповідальність, і це вимагає подолати особисті страждання і незважаючи на персональну трагедію взятися за цю справу," - зазначив Ярослав Качинські у заяві, вміщеній на офіційній сторінці його партії.

До трагедії під Смоленськом, куди президент у супроводі політичної та військової еліти Польщі летів на участь у меморіальних заходах за польськими офіцерами, розстріляними 1940 року радянським НКВД біля Катині, саме Лех Качинський був кандидатом "Права і справедливості" на повторний термін президентства.

Емоції vs політична доцільність

Однак опитування громадської думки свідчили про падіння популярності екс-президента і передрікали йому поразку на виборах, які були заплановані на кінець року.

Оглядачі кажуть, що наразі важко сказати, чи трагічна загибель екс-президента призведе до зростання підтримки для кандидатури його брата-близнюка на дострокових виборах 20 червня.

У заяві Ярослава Качинського сказано, що "трагічно перерване життя президента Польщі, смерть патріотичної еліти Польщі одначає одне: ми повинні завершити їхню місію."

Ще один Качинський

Ярослав Качинський, якому 60 років, очолював уряд Польщі у 2006-2007 роках, коли при владі перебувала нестабільна коаліція правих сил. Його уряд був непопулярний серед бізнес-кіл Польщі, а також доклався до погіршення відносин Варшави з Росією і Європейським Союзом, зокрема, Німеччиною.

2007 партія "Право і справедливість" програла вибори "Громадянській платформі", а уряд Польщі очолив Дональд Туск.

Ярослав Качинський - офіційний лідер партії "Право і справедливість". Він відомий жорстким стилем керівництва.

На відміну від брата Леха, Ярослав Качинський ніколи не був одружений. Він живе з літньою матір'ю.