Серби Косова протестують через телефони

Косово
Image caption Косово утверджує незалежність - і від сербських сотових мереж

У Косово тисячі сербів вийшли на акції протесту проти рішення влади краю закрити дві сербські мережі мобільного зв'язку.

Уряд Сербії звинуватив владу Косова у спробах поширити страх серед сербської громади. Але косовські урядовці наполягають, що два сербські оператори сотового зв"язку діяли в Косово незаконно.

За словами оглядачів, закриття двох сербських мереж є спробою косовських властей утвердити контроль Приштини в тих районах, де проживає сербська меншина Косова.

Телефони як політика

Телефонна мережа Косова є дзеркальним відображенням політичних чвар довкола його статусу.

Від часу одностороннього проголошення незалежности від Сербії у 2008-му році Косово має власних операторів мобільного зв'язку, але сербська меншина краю і досі користується послугами сербських операторів.

Тепер уряд Косова припинив роботу двох сербських компаній, державної Telecom Serbian і сербської філії норвезького Telenor. Це спричинило масові протести у сербських анклавах цілого Косова.

Бєлґрад проти

Влада Сербії каже, що рішення Приштини є свідомою провокацією з метою залякати сербів і становить різновид етнічних чищень.

Речник уряду Косова сказав Бі-Бі-Сі, що це був виправданий крок, спрямований проти операторів, які не мають урядової ліцензії. За його словами, сербських користувачів відразу почали обслуговувати косовські оператори мобільного зв'язку.

Але на півночі Косова серби висадали в повітря дві антени косовських операторів мобільного зв'язку, що офіційна Приштина назвала злочином.