Нафтова пляма може стати ''найбільшою у світі''

нафтова пляма, фото АП
Image caption Пляма виявилася в 5 разів більшою, ніж вважали

За даними Служби берегової охорони США, величезна нафтова пляма, яка загрожує південному узбережжю США, може бути в 5 разів більша, ніж вважалося раніше.

За даними Служби берегової охорони, близько 5 тисяч барелів нафти витікає щодня з пробитого нафтопроводу на дні Мексиканської затоки за 80 кілометрів від узбережжя Луїзіани.

Нафта почала витікати після того як вибухнула бурильна платформа, яка затонула минулого тижня.

Берегова охорона підпалила частину нафтової плями, аби зменшити її розміри.

Експерт сказав Бі-Бі-Сі, що аварія потенційно може завдати більшої шкоди, ніж витік з нафтового танкера Exxon Valdez 1989 року біля узбережжя Аляски. Науковці кажуть, що тоді лише чверть морських тварин пережила катастрофу.

Повідомляють, що виявлено також третій витік нафти.

Майк Міллер, голова пожежної компанії з Канади, яка опікується бурильними платформами, каже, що витік нафти у Мексиканській затоці може стати «найбільшим витоком нафти у світі.»

«Напевне, єдине, що можна порівняти з цим – це кувейтські пожежі (після війни у Перській затоці 1991 року). Катастрофа танкера Exxon Valdez 1989 потьмяніє у порівнянні, якщо це й далі буде продовжуватися».

Якщо припущення Служби берегової охорони виправдаються, то витік може зрівнятися з нафтовою плямою після аварії танкера Exxon Valdez менше, ніж через 2 місяці.

Тим часом синоптики застерігають, що зміна вітру може призвести до того, що нафта досягне берега вже до кінця п’ятниці.

Image caption мапа