Нафтова пляма досягла узбережжя Луїзіани

спроби захистити узбережжя, фото АП
Image caption спроби захистити узбережжя, фото АП

Узбережжю Луїзіани загрожує екологічна й економічна катастрофа після того як величезна нафтова пляма у Мексиканській затоці досягла берега.

Військово-морський флот США допомагає локалізувати пляму.

Губернатор Луїзіани оголосив надзвичайний стан і звернувся по допомогу до шести тисяч військових.

Нафтова пляма також загрожує узбережжю Міссісіпі, Алабами та Флориди у той час, як нафта продовжує витікати після вибуху бурильної платформи, яка вибухнула минулого тижня.

Місцевий політик сказав, що пляма досягла дельти Міссісіпі.

У штаті оголошено надзвичайний стан і кілька нафтових компаній допомагають BP долати наслідки аварії.

Деякі фахівці кажуть, що це може стати найбільшим екологічним лихом США.

Як вважають, близько 5 тисяч барелів нафти витікає щодня в море в результаті вибуху на бурильній нафтовій платформі, яка належить BP (Брітіш Петролеум).

Президент Обама пообіцяв надати на допомогу «всі вільні ресурси».

Представник місцевої влади сказав, що вони намагатимуться запобігти тому, аби нафта не потрапила до вразливих районів.

Біллі Нанґессер: "Намагатися прибрати нафту з боліт було б марним і запізнілим. Ми намагатимемося не допустити нафту до вразливих районів, де розмножуються устриці та морські молюски».

Речник BP в Луїзіані твердить, що вони за допомогою пристрою з дистанційним управлінням намагаються закрити пробоїну в трубопроводі. Аби запобігти подальшому витоку нафти, а також намагаються стримати нафту, аби вона не потрапила на поверхню моря.

Нафта почала витікати після того як вибухнула бурильна платформа, яка затонула минулого тижня.

Раніше берегова охорона підпалила частину нафтової плями, аби зменшити її розміри.

Експерт сказав Бі-Бі-Сі, що аварія потенційно може завдати більшої шкоди, ніж витік з нафтового танкера Exxon Valdez 1989 року біля узбережжя Аляски. Науковці кажуть, що тоді лише чверть морських тварин пережила катастрофу.

Майк Міллер, голова пожежної компанії з Канади, яка опікується бурильними платформами, каже, що витік нафти у Мексиканській затоці може стати «найбільшим витоком нафти у світі.»

«Напевне, єдине, що можна порівняти з цим – це кувейтські пожежі (після війни у Перській затоці 1991 року). Катастрофа танкера Exxon Valdez 1989 потьмяніє у порівнянні, якщо це й далі буде продовжуватися».

Image caption мапа