У Британії - переговори про коаліцію

Камерон і Клеґ
Image caption Чи можлива коаліція консерваторів і ліберальних демократів?

У Британії тривають переговори між Консервативною партією, яка здобула найбільше місць у парламенті, і ліберальними демократами, які на кількістю мандатів на третьому місці, про можливість формування нового уряду.

У результаті парламентських виборів 6 травня жодна з політичних партій, вперше від 1974 року, не здобула абсолютної більшості у парламенті.

Подробиці тут

Лідер ліберальних демократів Нік Клеґ у суботу зустрічається зі своїми депутатами для обговорення умов, на яких Консервативна партія пропонує їм коаліцію.

Image caption Лідери трьох головних партій взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Перемоги у Європі

Але серед умов немає обіцянки змінити виборчу систему у Британії, що є однією з ключових цілей ліберальних демократів.

Нік Клеґ заявив, що найближчими днями проводитиме "конструктивні" переговори з іншими партіями.

Один з чільних депутатів сказав, що переговори можуть тривати кілька днів.

Згідно з джерелами Бі-Бі-Сі, деякі лейбористи вже говорять з ліберальними демократами, намагаючись переконати їм, що домовленість з консерваторами була б катастрофою.

Редактор Бі-Бі-Сі з політичних питань каже, що консерватори і ліберальні демократи можуть домовитися, але навряд чи результатом буде офіційна коаліція.

Лейбористська партія, яка перебуває при владі з 1997 року, зазнала значних втрат на виборах, втративши понад 90 місць у парламенті у порівнянні з минулими виборами.

Відеорепортаж Бі-Бі-Сі дивитися тут

Консервативна партія має найбільше місць у новому парламенті – 306 (їх підтримали 36% виборців). Лейбористи – 258 (29% голосів). Ліберальні демократи – 57 місць (23% голосів виборців). Інші партії – 28 і ще один мандат вирішиться на довиборах 27 травня.