У Великобританії при владі новий уряд

Камерон
Image caption Наймолодший прем'єр за майже 200 років

Лідер Консервативної партії Великобританії Девід Камерон став новим прем'єр-міністром країни після відставки лейбориста Ґордона Брауна.

Після аудієнції у королеви Єлизавети ІІ пан Камерон прибув до резиденції прем'єр-міністра на Даунінг-стріт, 10.

У короткому зверненні 43-річний лідер консерваторів, який став наймолодшим британським прем'єр-міністром за майже 200 років, висловив наміри створити сильну, стабільну і відповідальну урядову коаліцію з Ліберально-демократичною партією, яка на виборах 6 травня посіла третє місце.

За словами Девіда Камерона, він і лідер ліберал-демократів Нік Клеґґ залишать осторонь партійні розбіжності і будуть працювати задля спільного блага і в інтересах країни.

Девід Камерон: "Коли мова про майбутнє, то наша країна має підвішений парламент, у якому жодна партія не отримала абсолютної більшості, а ми маємо вирішувати глибокі і нагальні проблеми - величезний бюджетний дефіцит, глибокі соціальні негаразди і політична система, яка потребує реформування. З цих причин я маю намір сформувати справжню, повну коаліцію між консерваторами і ліберал-демократами".

Лідер консерваторів подякував своєму попереднику Ґордону Брауну за довгі роки служіння країні.

Саме відставка пана Брауна поклала край політичній невизначеності, яка запанувала в Британії після виборів 6 травня, коли жодна партія не набрала необхідних 326 місць для того, щоби сформувати уряд.

Консерватори отримали 306 парламентських мандатів, лейбористи - 258, а ліберал-демократи - 57.

В обмін на згоду увійти до складу урядової коаліції ліберал-демократи отримають 5 місць в уряді.

Їхній лідер Нік Клеґґ став віце-прем'єр-міністром.

Інші призначення ще уточнюються.