Армія атакує демонстрантів у Бангкоку

Сутички тривають уже близько шести днів
Image caption Сутички тривають уже близько шести днів

Тайські солдати на броньовиках узяли штормом забарикадований табір антиурядових демонстрантів, після кількох днів сутичок у Бангкоку.

Принаймні 4 людей загинуло, включно з італійським фотожурналістом, і десятки поранено в перестрілці між демонстрантами та армійськими підрозділами.

Війська перебрали контроль над місцевістю на південь від табору. Деякі з демонстрантів утекли, каже урядовий речник. Уряд каже, що операція з безпеки триватиме весь день, і додає, що переговори можливі лилеш тоді, як демонстранти покинуть вулиці.

"Ми досі готові до переговорів. Мої двері відкриті, але спершу протест має закінчитися", - сказав урядовий радник Корбсак Сабхавасау.

Армія в середу вранці передавала через гучномовці таке повідомлення: "Просимо негайно залишити табір. Влада збирається провести операцію". Пізніше броньовики та солдати прорвалися крізь південний периметр табору демонстрантів-"червоних сорочок", захищений барикадами з автомобільних камер та бамбука.

Вважається, що всередині табору - кілька тисяч людей, включно з жінками й дітьми. Табір простягається від району магазинів до ділового районіу.

Перед цим навколо табору шість днів тривали сутички, спровоковані намаганнями уряду відгородити ту ділянку та смертю генерала-ренегата, який підтримував протести. З минулого тижня в сутичнах загинуло близько 40 людей.

Паралельно з цим скинутий з посади прем'єр-міністр Таксін Шінаватра попередив, що "військове втручання може поширити незадоволення, і незадоволені люди стануть повстанцями". Його місцеперебування невідоме.

"Червоні сорочки" - це групи лівих активістів, продемократичних демонстрантів та прихильників пана Таксіна, переважно з сільської місцевості. Вони вимагають нових виборів, бо кажуть, що уряд - який прийшов до влади завдяки парламентській домовленості, а не внаслідок виборів - є незаконним.