Східному партнерству хочуть дати поштовх

мапа. Червоний колір - країни Східного партнерства
Image caption Східне партнерство ''гальмує''

У польському Сопоті на узбережжі Балтійського моря у понеділок відбулася неформальна зустріч міністрів закордонних справ ЄС з міністрами країн-учасниць Східного партнерства.

Ініціативу Східного партнерства Польща запропонувала 2008 року. До Східного партнерства входять Україна, Молдова, Білорусія, Грузія, Вірменія й Азербайджан.

Форум Бі-Бі-Сі: що спільного між країнами Східного партнерства?

На зустріч прибув міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, якому доводиться переконувати європейських партнерів України, що політичне зближення з Росією не означає відмови Києва від інтеграції з Європою.

У зустрічі також узяли участь міністри закордонних справ Польщі, Британії, Швеції, Іспанії та інших країн ЄС, а також комісар ЄС з питань розширення і сусідства Стефан Фюле.

Як передає з Брюсселя Сергій Воропаєв, мета зустрічі – дати новий поштовх розвитку Східного партнерства, оскільки останнім часом, як виглядає, ініціатива почала "гальмувати".

Серед причин наш кореспондент називає те, що Європейська Комісія, за його словами, наразі більше уваги приділяє європейській політиці сусідства, іншою називають те, що ЄС намагається зрозуміти наскільки Східне партнерство є актуальним для України.

Що робити зі Східним партнерством?

За словами нашого кореспондента, у ЄС є певне бачення майбутнього Східного партнерства, але проблема в тому, що для європейців досить складно знайти проекти, які могли б поєднати ці 6 країн.

Як каже наш кореспондент, у Сопоті шукають відповіді на ці питання.

Водночас напередодні комісар ЄС Стефан Фюле відкинув критику про гальмування Східного партнерства, сказавши, що воно активно працює.

Новини на цю ж тему