Південна Корея припинила торгівлю з Пхеньяном

Уражене судно Чхонан
Image caption Уражене судно Чхонан

Південна Корея припиняє майже всі комерційні зв’язки з Північною Кореєю у відповідь на докази щодо того, що Пхеньян потопив торпедою її військовий корабель.

Президент Південної Кореї заявив, що окрім спільної промислової зони, вся торгівля між країнами припиниться і порти будуть закриті для вантажів з Північної Кореї.

Суднам Північної Кореї також заборонено доступ до територіальних вод Південної Кореї.

Він сказав, що Пхеньян передадуть на розгляд Ради безпеки ООН.

Південна Корея твердить, що відновить "психологічну війну". Востаннє такі заходи були застосовані 6 років тому, коли гучномовці та радіо станції передавали пропаганду через кордон.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Сеулі каже, що Південна Корея вдається до найсильніших заходів у своєму розпорядженні, не вдаючись до військових дій.

США заявили, що Північна Корея повинна вибачитися перед Сеулом.

Білий Дім запропонував повну військову підтримку Південній Кореї. У заяві США мовиться, що торгівельні санкції Південної Кореї проти Пхеньяна цілком виправдані.

"Торпеда - сусідська"

Минулого тижня міжнародне розслідування дійшло висновку, що південно-корейський військовий корабель, який затонув 2 місяці тому, потопила торпеда з північно-корейського підводного човна.

Слідчі з Америки, Австралії, Британії та Швеції твердять, що виявили частину торпеди на дні моря і, що там були написи, які відповідали північно-корейському дизайну.

Експерти сказали, що напад на судно "Чхонан", внаслідок якого загинули 46 моряків, не був спровокованим.

Пхеньян рішуче відкинув заяву, назвавши звіт «фабрикацією» і погрозив повномасштабною війною, як разі як проти країни буде запроваджено санкції.