Промова Королеви: Британію очікують реформи

Це перша консервативна програма за 14 років, яку представляє Королева
Image caption Це перша консервативна програма за 14 років, яку представляє Королева

У першій промові Королеви, підготовленій новим коаліційним урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, окреслено плани реформування шкіл, поліції та британської політичної системи.

Королева сказала, що пріоритетом нового уряду буде скорочення дефіциту бюджету і відновлення економічного зростання.

22 нових постанови детально розповідають, чого хоче досягти прем'єр-міністр Девід Камерон під час перших 18 місяців на посаді.

Програма уряду відображує компроміси, яких досягнули консерватори та ліберальні демократи, коли погодилися створити коаліційний уряд після загальних виборів.

Королева зачитала план діяльності уряду зі свого трону в Палаті Лордів британського парламенту, в традиційній урочистій атмосфері з усіма церемоніями. Королева сказала: "Законодавча програма мого уряду буде базована на принципах свободи, справедливості та відповідальності".

"Основним пріоритетом, - додала вона, - буде зменшення дефіциту та відновлення економічного зростання".

Це вже 56-й раз за час свого правління Королева Єлизавета Друга відкрила нову сесію парламенту. Це вперше за останні 14 років вона проголосила програму діяльності уряду, побудовану на консервативних засадах, попри те, що до програми долучилися й ліберальні демократи, коаліційні партнери консерваторів.

Основні заходи включають скасування планів запровадити ідентифікаційні картки для громадян та наступне покоління біометричних паспортів, а також Закон про Свободу, який визначає умови зберігання ДНК та використання камер спостереження.

Обіцяють закон про соціальне забезпечення. Державний пенсійний вік може бути підвищено до 66 років іще до запланованої дати - 2024 року.

Іще один законопроект ужорсточить фінансову діяльність.

У Палаті Громад тепер кілька днів триватимуть дебати щодо цих планів.

Виконувач обов'язків лідера Лейбористської партії Гаррієт Гарман виступатиме від імені опозиції.