Італія також змушена урізати мільярди

Прем'єр-міністр Берлусконі.
Image caption Плани Берлусконі вже викликали протести профспілок.

Італійський уряд схвалив заходи економії на суму близько €24 млрд. ($ 29млрд.) на період 2011-2012 років. Це оголошення робить Італію черговою з низки країн єврозони, які оголосили про скорочення державних видатків, щоб зменшити розрив між бюджетними витратами і надходженнями. Цього тижня про значне скорочення витрат оголосили також уряди Великобританії та Данії, які не входять до зони євро. Італія буде зменшувати зарплатню в державному секторі і та запровадить мораторій на працевлаштування нових працівників. Передбачають, що удару зазнають також пенсії та бюджети місцевих органів влади. На додаток планують наступ на ухиляння деяких італійців від сплати податків.

Скорочення сягатимуть приблизно 1,6% валового внутрішнього продукту (ВВП). Подібні скорочення витрат вже оголосили Греція, Іспанія та Португалія. Важка ціна Деякі італійські працівники вже виходять протестувати. У Римі, співробітники Італійського інституту підвищення кваліфікації професійної підготовки працівників (Isfol) провели акції протесту проти скорочень в їхній штаб-квартирі. Одна з працівників, Симона Касадеі, сказала, що державний сектор вже заплатив високу ціну. "Секторі громадських досліджень вже заплатив свою данину і зазнав скорочень у минулому", сказала вона. "Тому ми просимо щоб наша галузь, була вилучена з нових скорочень бюджету". Вона додала, що гроші треба збирати жорсткішими заходами проти ухиляння від податків. "Ми також вимагаємо, щоб кошти, необхідні для вирішення цієї проблеми ... отримували з допомогою жорстких заходів проти ухилення від податків. "Держава не повинна постійно забирати гроші з тих самих джерел, тобто робітників і пенсіонерів". Уряд сподівається до 2012 року довести дефіцит бюджету до рівня нижче 3% ВВП (з теперішнього рівня 5,3%) , щоб зберегти довіру міжнародних інвесторів і запобігти поширенню боргової кризи грецького зразка.

Стурбованість обсягами державних боргів у Греції призвела до фактичного бойкоту грецьких облігацій на світових ринках, і стурбованість перекинулися інших слабких членів єврозони: Іспанію, Португалію та Італію.