Росія-ЄС: візи залишаться ''на роки''

прикордонний контроль

Чільний європейський дипломат виключив можливість скасування у найближчому майбутньому візового режиму для Росії з країнами ЄС.

Заступник голови делегації ЄС у Москві Майкл Веб, сказав, що в Європі викликає стурбованість підробка паспортів в Росії та кримінальні угрупування, які використовують Росію як шлях до ЄС.

Майкл Веб сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі напередодні саміту Росія-ЄС, який відбувається у понеділок в Ростові-на-Дону, що на шляху скасування візового режиму залишається багато перешкод і, що для ухвалення такої угоди минуть роки.

Російська сторона називала запровадження безвізового режиму головним пріоритетом саміту.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві каже, що російський уряд розчарований, що питання про скасування віз не зрушується з місця 7 років, особливо на тлі обіцянок скасування віз для Албанії та Боснії і Герцеговини.

Російські посадовці закликали перед самітом до конкретних дій, які мали б привести до скасування віз до ЄС, і обіцяли полегшити подорожування європейців до Росії.

Президент України Янукович раніше висловив думку. Що безвізовий режим для України з ЄС може бути підписаний до кінця року. Але оглядачі кажуть, що найближчим часом це буде неможливо.

Саміт у Ростові-на-Дону

Саміт Росія-ЄС буде першим між президентом Медвєдєвим і президентом ЄС Германом Ван Ромпоєм.

У дводенному 25-му саміті Росія-ЄС також беруть участь міністр закордонних справ Євросоюзу Кетрін Аштон і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

Окрім скасування візового режиму, на саміті також йтиметься про енергетичну безпеку та інвестиції.