Путін ''не казав Шевчуку, що протест дозволено''

Путін і Шевчук

Кремль заявив, що Інтернет-спільнота неправильно витлумачила дискусію між рок-музикантом Юрієм Шевчуком та прем'єр-міністром Владіміром Путіним як дозвіл проводити демонстрацію протесту.

Під час поїздки до Петербурга пан Путін відвідав благодійний літературно-музичний вечір. Відомий музикант Юрій Шевчук, лідер гурту ДДТ, поставив йому питання про стан справ зі свободою преси в Росії та про те, чи будуть розганяти демонстрацію опозиції в понеділок, 31 травня.

На це питання пан Путін відповів, що все має бути в рамках закону, і додав, що учасники демонстрацій не мусять нікому заважати.

"Якщо ви вирішите провести Марш Незгідних, я прошу вибачення за надто різкі речі, скажімо, біля лікарні, де будете заважати хворим дітям, - хто з місцевої влади дозволить вам проводити цей марш? І правильно зроблять, що заборонять! - сказав пан Путін. - А тепер ви хочете провести його там, де люди хочуть поїхати у п'ятницю на дачу, наприклад. Чи в неділю ввечері повернутися з дачі. Та вони вас такими матюками покриють! І місцеву владу заодно".

Після тієї зустрічі агенство Інтерфакс випустило новину під заголовком, у якому твердилося, що прем'єр Путін не проти демонстрацій.

Речник Кремля пізніше сказав, що за законом дозволяти чи забороняти демонстрацію - повноваження місцевої влади, і що слова пана Путіна не можна пояснювати як дозвіл демонстрації.