Польща: ОМОН не крав з літака Качинського

Авіакатастрофа під Смоеленськом
Image caption Польща вибачається, що запідозрила російський ОМОН у крадіжці грошей у загиблих в авіакатастрофі.

Речник польського уряду Павел Грась вибачився перед Кремлем за те, що звинуватив російський ОМОН у крадіжці кредитних карток чиновника Анджея Пшевожніка, який загинув у авіакатастрофі під Смоленьком.

“Кредитні картки вкрали солдати, а не працівники смоленського ОМОНу, - виправився через кілька годин після своєї першої заяви Павел Грась, - Я вважав, що ОМОН була єдиною службою, яка працювала на місці авіакатастрофи”.

Прес-секретар сказав, що це непорозуміння було з'ясовано з російською владою дипломатичними каналами. Коли польські журналісти почали розпитувати чи були ще випадки крадіжок у загиблих під Смоленськом, Павел Грась запевнив, що це був лише один випадок і зауважив, як оперативно російські правоохоронці заарештували злочинців.

Раніше пан Грась повідомив про арешти в інтерв’ю польському радіо і додав, що служби безпеки Польщі надали росіянам сигнал про підозрілі банківські операції з використанням картки загиблої людини. Російське міністерство внутрішніх справ відразу зреагувало на заяву пана Грася і заявило, що інформація не відповідає дійсності. Крім того, МВС додало, що такі заяви Польщі можуть призвести до міжнародного скандалу.

У польській прокуратурі повідомляють, що з кредитної картки Анджея Пшевожніка почали зникати гроші вже через 80 хвилин після авіакатастрофи. Російські солдати нібито викрали дві кредитні картки, - з першої зняли близько двох тисяч доларів, а з другої отримати готівку не вдалося.

Польський журналіст Вацлав Раджівінович вважає, що Росія ніколи б не визнала ОМОН виним у злочинах, бо цей спецпідрозділ - гордість правоохоронних органів.

“Саме ОМОН, сучасна лейбгвардія, яка охороняє владу перед виступами опозиції, є священною коровою у Росії. У цій країні чимало видів військ і силових структур – на місці авіактастрофи були ще військовослужбовці регулярної армії, люди з Міністерства з надзвичайних ситуацій, можливо, залізничні війська, або працівники якоїсь приватної охоронної фірми… І це, ймовірно, нецілий список можливих військових”, - пише журналіст у польскому виданні “Газета Виборча”.