Акції британської компанії ВР падають

Американські політики називають витік нафти "найбільшою екологічною катастрофою у США"
Image caption Американські політики називають витік нафти "найбільшою екологічною катастрофою у США"

Акції британської нафтової компанії ВР (Бритиш Петролеум) упали на 12% на початку торгів у Лондоні перед тим, як дещо відновити свою вартість, на тлі побоювань, що президент Обама накладе на компанію велетенські штрафи.

Це означає, що ціна акцій нафтового гіганта впала майже вдвічі, відколи 20 квітня після аварії на свердловині компанії у Мексиканській затоці почався масовий витік нафти.

Акції ВР почали з ціни 345 пенсів - це найнижча ціна д 1997 року, - перед тим як відновити ціну до 375 пенсів у перші години торгів.

Останнє падіння цін на акції компанії сталося на тлі побоювань, що репутація Британії у США починає страждати.

Британська нафтова компанія ВР зазнає все жорсткіших нападів з боку американських політиків, особливо на тлі наближення проміжних виборів до Конгресу в листопаді.

Міністр внутрішніх справ США Кен Салазан сказав, що ВР має виплатити компенсацію також іншим нафтовим компаніям, яким довелося звільнити працівників через мораторій на буріння нафти на морському дні, накладений президентом Обамою після екологічної катастрофи в Мексиканській Затоці.

Падіння цін на акції ВР - погана новина для багатьох британських пенсійних фондів, які тримають великі інвестиції в цій фірмі.

Нафтова компанія каже, що виплачує 1 фунт із кожних 7, що їх пенсійні фонди отримують від провідних 100 компаній на біржі FTSE.

Департамент юстиції США заявив, що вивчає способи змусити ВР відмовитися від виплати дивідендів, доки не буде відомою повна сума збитків від виливу нафти, які муситиме відшкодувати ВР.

Мер Лондона Борис Джонсон сказав Бі-Бі-Сі, що ВР заплатила "дуже, дуже високу ціну", і висловив стурбованість, що вилив нафти починає шкодити загальному іміджу Британії у США.

"Я думаю, це вже починає ставати питанням національної ваги, коли велику британську компанію постійно б'ють на хвилях міжнародних станцій", - сказав він.

Нафтова компанія вважає, що поки що загальні збитки від виливу нафти становлять 1,43 мільярди доларів. Порівняно з цим вартість компанії через падіння цін на акції зменшилася на 55 мільярдів фунтів стерлінгів.