Пакистанська розвідка 'пов'язана з талібами'

Доповідь твердить, що без зміни в поведінці Пакистану прогресу в Афганістані буде важко досягти
Image caption Доповідь твердить, що без зміни в поведінці Пакистану прогресу в Афганістані буде важко досягти

Згідно з новою доповіддю, пакистанська розвідка надає фінансування, навчання та притулок афганському Талібану в набагато більших масштабах, ніж вважалося раніше.

Польові командири талібів, які говорили з дослідниками, натякали, що агенти ISI (пакистанських служб безпеки) навіть відвідують зустрічі вищої ради Талібану.

Автори доповіді, дослідники з Лондонської школи економіки, припускають, що підтримка афганських талібів є "офіційною політикою ISI".

Пакистанська армія відкинула ці звинувачення.

Речник сказав, що ці звинувачення - "дурниці" і є частиною зловмисної кампанії проти армії та служб безпеки тієї країни.

Доповідь Лондонської школи економіки була оприлюднена наприкінці одного з найбільш кривавих тижнів для війск НАТО в Афганістані, де загинуло понад 30 солдатів.

Талібан та розвідку Пакистану давно підозрювали у зв'язках, але автор доповіді, гарвардський аналітик Метт Вальдмар, каже, що тепер є реальні докази їхньої співпраці.

"Це вже виходить за межі обмеженої чи епізодичної підтримки", - каже він. "Пакистанська розвідка надає серйозний рівень підтримки. Ми також твердимо, що ця агенція робить це в рамках своєї офіційної політики, і що це дуже дорого коштує. Це існує на рівні операцій і на стратегічному рівні, і йде аж до чільного керівництва руху Талібан".

Цього року пан Вальдман поспілкувався з 9 польовими командирами талібів в Афганістані. Вони натякали, що, підтримуючи талібів, секретні служби Пакистану намагаються применшити вплив Індії в Афганістані.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Кабулі Квентін Соммервіль каже, що все чіткіше зрозуміло, що одними військовими діями миру в Афганістані не добитися.