Обама: ВР сповна заплатить за збитки

Обама

Під час свого четвертого візиту у район екологічної катастрофи в Мексиканській затоці президент США Барак Обама пообіцяв відновити узбережжя затоки до його минулого стану і заявив, що докладе всіх зусиль, аби змусити компанію ВР заплатити за збитки внаслідок виливу нафти в повному обсязі.

"Це найбільше екологічне лихо в історії США, і уряд відповів на нього найзначнішою мобілізацією ресурсів", - зазначив пан Обама.

За словами американського президента, у заходах з очищення узбережжя США від нафтового забруднення беруть участь 17 тисяч членів Національної гвардії. Пан Обама пообіцяв надати допомогу риболовецькій галузі, яка серйозно постраждала внаслідок виливу нафти.

Президент США обіцяє також, що екологічна ситуація в Мексиканській затоці нормалізується впродовж одного-двох років.

Екологічний 9/11

Раніше президент Обама заявив, що вилив нафти назавжди змінить ставлення США до використання енергетичних ресурсів, надто в свердлінні з морської платформи. Президент США прирівняв наслідки катастрофи на навколишнє середовище до ефекту, який на американську безпекову політику мали події 9 вересня 2001 року.

У вівторок увечері Барак Обама виступить із телезверненням до американського народу, у якому окреслить плани його адміністрації щодо подолання наслідків виливу нафти.

За словами президента, Білий Дім досі збирає факти і свідчення для того, щоби виставити компанії ВР відповідний рахунок. Сама компанія повідомила, що вартість робіт з очищення Мексиканської затоки досягла 1,6 мільярда доларів. У понеділок акції компанії далі падали, втративши на біржах у Лондоні і Нью-Йорку 9%.

Вилив нафти в Мексиканську затоку почався 20 квітня, коли вибухнула і затонула морська платформа, орендована компанією ВР. 11 людей загинули.

За оцінками фахівців, щодня у довкілля виливається 35000 барелів нафти. Заглушка, яку над отвором свердловини було встановлено на початку місяця, збирає приблизно 15000 барелів нафти.