Ізраїль каже, що послабить блокаду Ґази

блокада Ґази триває 3 роки
Image caption Блокада Ґази триває 3 роки

Ізраїль оголосив послаблення трирічної блокади Ґази. У короткій заяві, оприлюдненій після дводенних дебатів, мовиться, що чинну систему заборони ввезення товарів до Ґази буде лібералізовано.

Ізраїль обіцяє розширити список вантажів, які можна буде імпортувати для цивільних проектів, які діють під міжнародних наглядом, очевидно, маючи на увазі, іспорт будівельних матеріалів, які Ізраїль заборонив на тій підставі, що вони можуть бути використані у військових цілях.

Ізраїльський речник Марк Реґев:

"Уряд Ізраїлю вирішив лібералізувати систему ввезення цивільних товарів до Смуги Ґаза, включивши матеріали для проектів в Ґазі під міжнародним наглядом. Але ми повинні залишити чинною процедуру безпеки, аби запобігти імпорту в Ґазу зброї та сировини, що зміцнить війському машину Хамасу."

Ізраїль запровадив блокади Ґази після того, як 3 роки тому контроль там перебрало войовниче угрупування Хамас.

Послабленню блокади, що називають зрушенням у політиці Ізраїлю, передував міжнародний тиск після нападів Ізраїлю на гуманітарну флотилію, як намагалася прорвати ізраїльську блокаду.

Але, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі, ключове питання зараз – як швидко почнуть діяти нові заходи.

Той факт, що уряду забрало два дні, аби ухвалити коротку заяву свідчить, що багато чільних урядовців скептично налаштовані щодо послаблення блокади.

Ізраїльську блокаду 1,4 млн. мешканців Ґази критикують у світі.

Новини на цю ж тему