Сирія застерігає про конфлікт з Ізраїлем

Башар аль-Ассад

Сирійський президент Башар аль-Ассад заявив, що нещодавній ізраїльський напад на флотилію із гуманітарними вантажами для смуги Ґаза знищив всі шанси на мир в регіоні на найближче майбутнє.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі президент Ассад звинуватив ізраїльський уряд в тому, що він менше зацікавлений у мирі, ніж будь-яка інша попередня ізраїльська адміністрація.

"Якщо не буде миру, то буде війна. Коли? Ніхто не знає. Але коли буде війна, то почнеться вона несподівано. Цього не можна передбачити, або точно вирахувати, як і коли це буде. Коли немає миру, очікувати війни потрібно щодня. І це - дуже небезпечно".

Президент Ассад сказав, що Сирія намагається запобігти війні на Близькому Сході, однак Ізраїль не є партнером у цій справі і шансів укласти мирну угоду з ізраїльською адміністрацією і урядом, який він назвав маніакальним, немає.

Ізраїль не раз звинувачував Сирію у підтримці войовничих угруповань на Близькому Сході і заявляв, що не віддасть сирійську територію, окуповану з часу війни 1967-го року.

Президент Ассад категорично відкинув закиди в тому, що Сирія допомагає зброєю рухові Хезболла в Лівані.

Image caption Башар аль-Ассад із президентом Ірану Махмудом Ахмадінеджадом

Ізраїль, Сполучені Штати і Британія переконані не лише в тому, що це правда.

Вони запевняють, що Сирія на разі дає бойовикам кращу,точнішу і більш потужну зброю.

Як виглядає, пан Ассад не має жодного наміру реагувати на спроби американців відвернути його від давнього стратегічного партнерства Сирії з Іраном.

Він сказав, що залюбки матиме справу зі Сполученими Штатами, але Іран залишиться його союзником.