Киргизстан: загиблих ''може бути 2 тисячі''

Киргизстан

Тимчасовий лідер Киргизстану Роза Отунбаєва заявила, що в результаті сутичок минулого тижня на півдні країни загинуло до двох тисяч людей.

Раніше офіційні особи твердили, що в результаті сутичок загинула 191 людина, але пані Отунбаєва сказала російській газеті, що число загиблих у містах Ош і Джалалабад може бути в десять разів більшим.

Image caption Роза Отунбаєва

За її словами, точне число загиблих, можливо, ніколи не встановлять, позаяк рідні, за традицією, відразу ховають мертвих.

Припускають, що багато людей не реєстрували смерть рідних.

ООН каже, що в Киргизстані та в сусідньому Узбекистані в результаті міжнаціональних сутичок без термінової допомоги не можуть обійтися близько мільйона людей.

Пані Отунбаєва здійснює поїздку до південних районів у намаганні послабити напруженість між узбецькою та киргизькою громадами. Вона відкинула критику тимчасового уряду в подоланні кризи і додала, що влада зробить усе, щоб відбудувати місто Ош.

Вважається, що близько 400 тисяч біженців змушені були залишити домівки внаслідок сутичок, зокрема до ста тисяч людей утекли до Узбекистану.

Біженці, яких з міста Ош до Москви евакуював російський уряд, кажуть, що те, що там сталося можна прирівняти до "геноциду узбеків":

"Ми боїмося жити в наших будинках. Ми всього боїмося. Ми боїмося, що нас хтось може вбити. Це був справжній геноцид узбеків."

Президент Росії застеріг, що нестабільність у Киргизстані може призвести до того, що до влади прийдуть ісламісти.

Чільний американський представник у Центральній Азії Роберт Блейк, який відвідав табір для біженців на узбецькому боці кордону, назвав ситуацію гуманітарною кризою.

Він закликав до незалежного розслідування сутичок.

Червоний Хрест твердить, що сутички у Киргизстані спричинили "величезну кризу" в регіоні.

За повідомленнями, до регіону почала прибувати допомога, але, за даними Червоного Хреста, людям бракує харчів, води та даху над головою.

Новини на цю ж тему