Газпром розрахувався з Мінськом - 'частково'

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка сказав на адресу Росії, що друзі так не роблять
Image caption Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка сказав на адресу Росії, що друзі так не роблять

Російський газовий монополіст Газпром виплатив борг Білорусі за транзит газу її територією на Захід. Проте Мінськ вважає, що той борг виплачено не повністю.

Раніше сьогодні Білорусь виставила Росії ультиматум, що в разі невиплати решти боргу Білорусь перекриє транзит російського газу. Міністр енергетики Білорусі сказав, що Росія виплатила лише 87% свого боргу (228 мільйонів із 260, які, за словами Мінська, йому винен Газпром), і транзит на Захід може бути скорочено пропорційно невиплаченому боргу.

Читати про взаємні борги

Конфлікт між Білоруссю й Росією призвів до того, що Росія зменшила у середу постачаня газу через Білорусь більш ніж уполовину.

Компанія Газпром почала погрожувати прикрутити газ, а потім і справді зменшила постачання після розпорядження президента Росії Дмітрія Медведєва, на тлі цінової суперечки з Білоруссю.

Читати про розпорядження Медведєва закрити крани

Газпром вважає, що Білорусь визнала нову ціну на газ, згідно з контрактами 2006 року, які передбачають ціну в понад 169 доларів за тисячу кубометрів. З початку цього року Мінськ оплачував газ за минулорічною ціною в 150 доларів за тисячу кубів.

У середу вранці керівник Газпрому Алексєй Міллер заявив, що обмеження постачання газу Білорусі були скорочені на 60% від запланованого. Обмеження почалися в понеділок, коли Газпром прикрутив крани на 15%, а у вівторок Росія зменшила подачу газу на 30%.

Проте в середу повідомляють про те, що транзит російського газу на Захід здійснюється в запланованих обсягах.

Росія говорила про можливе збільшення транзиту через Україну.

Читати: українські посадовці скористалися нагодою, аби нагадати про себе як про транзитну державу.

Раніше з Литви передавали про зниження тиску в газовій системі, який зараз, згідно з повідомленнями, відновлюється.