Меркель: скорочення і зростання - сумісні

Меркель, Камерон, Обама у Канаді
Image caption Обама - невдоволений скороченнями у Європі

Лідери Великої Вісімки на саміті у Канаді обговорили глобальну економічну кризу і реформи банківської системи.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що учасники зустрічі погодилися з потребою економічного зростання, яке можна підтримувати, і, яке не повинно бути несумісним із заходами з жорсткої економії.

Європейські лідери почали зменшувати витрати, аби скоротити дефіцит бюджету, але Вашингтон висловив стурбованість, що такі заходи можуть зашкодити зростанню.

Ангела Меркель сказала журналістам про "взаєморозуміння" з президентом Обамою щодо планів скорочення дефіциту бюджету.

Наші кореспонденти кажуть, що офіційні особи намагаються применшити розбіжність між позицією США та Європи, але припускають, що об’єднаного підходу щодо регулювання банків та плану подолання кризи буде важко досягти на саміті Великої Двадцятки, який починається в Канаді у суботу.

До лідерів Великої Вісімки приєднається лідер Китаю та керівники інших провідних економік світу.

На порядку денному саміту – глобальна економічна ситуація та банківська реформа.

Подвійний саміт біля Торонто відбувається у час, коли найбільші економічні країни світу розділилися у підході щодо того, чи вдаватися до різких скорочень, аби зменшити дефіцит бюджету, чи продовжувати витрачати державні кошти, стимулюючи зростання.

Президент Обама стурбований, що різкі заходи задля скорочення бюджету, про які оголосили європейські лідери, можуть затримати економічне зростання.

Допомога бідним країнам

Лідери Великої Вісімки також пообіцяли збільшити допомогу для зменшення смертності серед матерів і малих дітей.

Вони пообіцяли виділити 5 млрд. доларів впродовж 5 років, але лобістські групи твердять, що це – лише половина потрібних коштів.

Прем’єр Канади також визнав, що вони, навряд чи, зможуть виконати свої обіцянки про допомогу, зроблені 5 років тому.

Кореспонденти кажуть, що провиною цьому є побоювання економічної кризи.

Країни Великої Вісімки зібрали майже на 20 мільярдів доларів менше, ніж вони обіцяли на саміті у Шотландії 5 років тому.

Росія і Британія: стосунки покращилися

Британія і Росія погодилися покращити стосунки, які були напруженими впродовж останніх років у результаті звинувачення в шпигунстві та вбивстві колишнього російського агента в Лондоні.

Під час зустрічі на саміті Великої Вісімки британський прем’єр Дейвід Камерон і російський президент Медвєдєв заявили про рішучість посилити інтенсивність і продуктивність стосунків.

Пан Камерон сказав про реальну можливість змін.