Референдум у Киргизстані ''за'' реформу

Референдум у Киргистані

Виборча комісія у Киргизстані каже, що підрахунок голосів на референдумі виявив підтримку нової конституції переважною більшістю.

Запропонована конституція наділяє більшими повноваженнями парламент. Тимчасовий керівник країни Роза Отунбаєва заявила, що її країна стала на шлях справжньої демократії.

На референдумі однією відповіддю "за" чи "проти" потрібно було відповісти на три запитання - ухвалення нової Конституції, ліквідація Конституційного суду і затвердження Рози Отунбаєвої на посаді президента перехідного періоду.

Тим часом на зустрічі країн Двадцятки у Канаді російський резидент Дмітрій Медведєв застеріг, що це може допомогти прийти до влади екстремістам.

Референдум відбувся двома тижнями по тому, як у містах Ош і Джалалабад в етнічних сутичках загинули сотні людей. Рятуючись від насильства, 400 тисяч осіб залишили свої домівки.

Голосування проводив тимчасовий уряд, створений після повалення у квітні президента Курманбека Бакієва.

Уряд стверджує, що насильство зумисно спровокували прихильники президента Бакієва, аби завадити волевиявленню народу.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Киргизстані каже, що умови для референдуму були далекі від ідеальних, однак люди пішли на виборчі дільниці.

Image caption Причини спалаху насильства на півдні Киргизстану досі не встановлені.

На тлі руйнувань і спалених будинків навряд чи людям хотілося йти на дільниці. Але комендантську годину було скасовано, щоб узбеки і киргизи змогли віддати свої голоси.

Як повідомило агентство АКИпрес, два колишні президенти Киргизстану Аскар Акаєв і Курманбек Бакієв, які проживають у Росії і Білорусі, відповідно, не виявили бажання прийти до посольств своєї країни і проголосувати.

На півдні країни дозволили голосувати громадянам, які загубили паспорти, але і в Бішкеку члени виборчої комісії не дуже прискіпливо перевіряли документи. Втім, проголосувати кілька разів було важко.

Співробітники виборчкому, видаючи бюлетені, наносили спеціальну речовину на великий палець лівої руки, а на вході на дільниці усіх перевіряли ультрафіолетовим випромінювачем.

Виборці на спокійнішій півночі були більш схильними до плебісциту.

Він має на меті перетворити Киргизстан на парламентську республіку і віддалити його від доби поваленого президента Курманбека Бакієва.

Офіційні результати голосування буде оприлюднено впродовж семи робочих днів.