"Алекс" заважає порятунку Мексиканської затоки

Ураган "Алекс" просувається до західної частини Мексиканської затоки, серйозно загрожуючи операції з подолання наслідків виливу нафти.

"Алекс" став першим у нинішньому сезоні атлантичних циклонів.

Його сила зараз оцінюється за категорією 1.

Ще до того, як тропічний шторм "Алекс" перетворився на ураган, хвилі від нього висотою до 1,8 метра змусили судна, залучені до очищення акваторії, повернутися на бази в Луїзіані, Міссісіпі, Флориді та Алабамі.

До них приєдналися дві баржі, які тримали спеціально розгорнуту перепону для стримання і локалізації нафтової плями.

Припинено також польоти літаків з хімічними розчинниками.

Поки що сила шторму дозволяє компанії Бі Пі качати нафту і не припиняти бурильних робіт, але якщо шторм стане сильнішим, роботи Бі Пі доведеться припинити, і нафта далі виливатиметься у затоку.

Фахівцям Бі Пі вдається підтримувати попередній рівень відкачки до 25 тисяч барелів нафти на добу із пошкодженої свердловини. Ця нафту відкачують на два нафтоналивних судна.

Триває буріння двох резервних свердловин, які повинні перехопити головний потік нафти.

Представник Бі Пі Роберт Вайн заявив, що три бурові платформи і технічне судно, які беруть участь у бурінні тих двох свердловин, не припиняють роботи, попри складні погодні умови.

"Це великі за розміром об'єкти, і на них шторм не позначається", - наголосив пан Вайн.

Метеорологи вважають, що ураган "Алекс" пройде в сотнях кілометрів від району розливу нафти, однак власті готові до того, що він може змінити свій курс.

Бі Пі сподівалася збільшити обсяг збираної нафти до 53 тисяч барелів на добу за рахунок залучення ще однієї нафтоналивної баржі, але погана погода змусила компанію відкласти ці заходи.

У район лиха прибув із робочим візитом віце-президент Джо Байден, який відвідає об'єкти берегової охорони і зустрінеться з місцевим населенням.

Тим часом державний департамент США ухвалив додаткові пропозиції про допомогу від 12 країн і міжнародних організацій для очищення Мексиканської затоки.