Російські шпигуни зізнаються

Суддя у Нью-Йорку дозволив звільнити під заставу одну з жінок звинувачених у шпигуванні для Росії, але відмовив двом іншим підозрюваним. Журналістка Вікі Пелаез може звільнитися під заставу у чверть мільйона доларів вже у вівторок.

Слухання у справі її чоловіка Хуано Лазаро, який визнав звинувачення у шпигунстві було відкладено. Синтії та Ричарду Марфі було відмовлено у звільненні під заставу, бо суддя сказав, що не знає до кінця хто ці люди, які проживали досі під цими іменами у Нью Джерсі.

Обвинувачення твердить, що підозрювані входили до розвинутої шпигунської мережі, адвокати обвинувачених кажуть, що вони не мали жодного доступу до інформації, яка була б корисною для Росії.

Поліція спостерігала за групою десять років, але заарештувала лише минулої неділі. Хуан Лазаро визнав, що це не його справжнє ім’я, і його дім оплачувала російська розвідка. Заступник Головного прокурора США Майкл Фарбіаж повідомив, що підозрюваних не можна відпускати під заставу, оскільки у США є багато російських урядовців, які активно опікувалися цією мережею. За його словами, свідчення у цій справі є надзвичайно поважними.

Анна Чепман (Кущенко) як «рокова жінка»

Image caption Анна Чепман вмістила ось таке своє фото на вебсайті Фейсбук.

Західні газети подали фотографії чарівної молодої жінки, яка отримала відразу прізвисько «рокової», або «рудої кралечки» як писала газета Нью-Йорк Таймс. Про неї відомо, що у Нью-Йорк вона прибула з Москви у лютому 2010 року і відкрила бізнес з нерухомістю. Її колишній британський чоловік Алекс Чепман повідомив, що не дивується арешту, бо батько Анни колишній дипломат і чільний офіцер КҐБ. Анна Кущенко-Чепман мешкала у Британії 5 років і працювала у фінансовому секторі. Вона не приховувала свого російського походження і після приїзду у США заявляла, що прагне допомогти молодим професіоналам у США і Росії розпочати спільний бізнес. Один з американських колег по роботі у сфері нерухомості назвав Анну «приємною і дуже професійною особою».

Крістофер Мецос

Image caption Крістофер Мецос зник з готеля на Кипрі.

Громадянин Канади Крістофер Мецос (55 років) був затриманий на Кіпрі місцевою поліцією за ордером Інтерполу, коли він сідав на літак у Будапешт. Місцевий суд випустив його під заставу до судового слухання про екстрадицію. На вимогу суду він віддав свій паспорт і мав звітувати у поліцію щодня про свою присутність на острові. Однак він не прийшов 30 червня у поліцію і про його долю нічого не відомо. Згідно американських обвинувачів, пан Мецос був фінансовим постачальником мережі і привозив у США гроші готівкою у валізах з 2004 року. Лента.ру назвала його найбільш «таємничим» членом мережі.

Річард та Синтія Марфі

Image caption Синтія Марфі працювала фінансовим консультантом у діловій частині Нью-Йорка - Манхетені.

Ричард Марфі народився у Філадельфії як громадянин США. Заарештований з дружиною у власній домівці у Монтклер (Нью Джерсі). Сусіди казали, що Синтія працювала фінансовим консультантом у Нью-Йорку, а «дещо лінивий» Річард виховув дітей. Його адвокат твердить, що єдина мережа до якої він належав – це батьки однокласників його дітей. Сусіди кажуть, що Синтія була привітною жінкою, яка з усіма віталася. Її діти регулярно бавилися перед будинком у якому жила родина.

Дональд Гефілд та Трейсі Лі Енн Фолей.

Пара у віці близько сорока років мешкала у місті Кембридж, штату Масачусетс з двома дітьми старшого шкільного віку. Обидвоє працювали як партнери компанії TechCast , яка займається передбачуванням напрямків сучасних технологій. Зокрема пан Гефілд займався питаннями безпеки Інтернету та стратегічними програмами. За оцінкою колег він складав враження агресивного американського бізнесмена, який намагався налагодити міжнародні проекти. Американське обвинувачення твердить, що пані Фолей, яка нібито є громадянкою Канади – подорожувала під фальшивими британськими документами.

Вікі Пелаез та Хуан Лазаро.

Image caption Вікі Пелаез та Хуан Лазаро були хорошими сусідами

Народжена у Перу Вікі Пелаез (55 років) працювала у іспаномовній газеті El Diario La Prensa, яка базується у Нью-Йорку. Вона часто критикувала уряд США у своїй регулярній колонці автора газети. У вісімдесяті роки вона була популярною ведучою перувійського телебачення Frecuencia Latina TV. Згідно американського обвинувачення пан Лазаро твердить, що є перувійцем з Уругваю, але хтось чув його фразу, що «вони переїхали до Сибіру як тільки почалася війна».

He said he had heard that Mr Lazaro told people he was a "professor of economics".

Сусіди називали пару гарним подружжям, і цитували пана Лазаро, який називав себе «професором економіки». Дорослий син пані Пелаез заявив, що звинувачення його матері у шпигунстві є «фарсом».

Майкл Зотоллі та Патрісія Мілз

Майкл Зотоллі та Патрісія Мілз були заарештовані у за місцем проживання у місті Арлінгтон. У пари була мала дитина на час арешту. Сусіди сказали, що пара мала російську вимову, а отже було зрозуміло, що вони росіяни попри не російські імена. Сіетл Таймс писала, що парочка по-мистецьки «на Оскар» виконувала роль подружньої пари, які присвятили своє життя вихованню дитини. Пан Зотоллі працював у компанії з телекомунікацій і мав репутацію «дещо насупленого». Пані Міллз була домогосподаркою, часто нарікала на сусідів, які або курили у під’їзді, або розливали воду для квітів на сходах».

Міхаіл Семенко

Компанія «Подорожуйте Росією» була розміщена на поверх вище від американського центру набору до американського війська. Міхаіл Семенко не приховував своє російське походження. Він проживав у США з 2008 року і працював у туристичній агенції «Подорожуйте Росією». Пан Семенко писав про себе на вебсайті LinkedIn, як про талановитого лінгвіста. Окрім рідної російської він твердив, що вільно володіє англійською, китайською та іспанською мовами і говорить німецькою та португальською. Серед власних інтересів він вказав на академічні центри, адвокатські та освітні інституції.