Політичний портрет Броніслава Коморовського

Спікер польського Сейму Броніслав Коморовський став виконувати обов’язки президента Польщі після трагічної смерті президента Леха Качинського у авіакатастрофі під Смоленськом у квітні.

Конституція Польщі передбачає, що у випадку смерті президента країни, функції глави держави переходять до Маршала сейму – нижньої палати польського парламенту. Цю посаду з 2007 року займав Броніслав Коморовський.

Проте 58-річний колишній історик та міністр оборони збирався балотуватися у президенти заплановані на жовтень і був лідером опитувань громадської думки. За іронією долі, він переміг не Леха Качинського, а його брата – Ярослава Качинського.

Хоча, майже увесь час перегонів – Броніслав Комаровський був лідером у боротьбі за посаду, йому не вдалося перемогти у першому турі 20 червня. Після голосування 4 липня Лех Качинський визнав свою поразку ще до офіційного оголошення виборів.

Син графа і батько 5-ти дітей

Броніслав Коморовський народився у графській родині, але виріс у бідності. В юності він брав участь у скаутському русі і так зустрів свою майбутню дружину, яка згодом народила йому 5-ро дітей. Він вивчав історію у Варшавському університеті і викладав в одній з семінарій.

У 70-их роках комуністична влада Польщі кілька разів арештовувала опозиційного діяча за участь у антиурядових демонстраціях, і на початку 80-их він навіть був інтернований у табір для опозиційних політиків, коли у Польщі було проголошено військовий стан. Проте вже 1989 року Броніслав Коморовський займає кілька урядових посад, стає членом парламенту з 1991 року і міністром оборони з червня 2000 до жовтня 2001 року.

У березні цього року Броніслав Коморовський виборов номінацію своєї партії Громадянська платформа бути кандидатом на президентських виборах запланованих на жовтень. Проте вже незабаром маршалу сейму довелося перебрати на себе функції виконуючого обов’язки президента Польщі.

Першим указом Броніслава Скомороського на цій посаді було оголошення тижня національної жалоби і заклик до єднання народу з огляду на трагедію під Смоленськом.