ЗМІ: Росія і США обмінюються шпигунами

Ігор Сутягін
Image caption Ігор Сутягін

Російський фахівець з контролю над ядерними озброєннями Ігор Сутягін, навколо якого розгорівся скандал про його можливий обмін на фігурантів "шпигунського скандалу" у США, прибув до Відня, заявили його адвокат Анна Ставицкая і відповідальний секретар Громадського комітету на захист вчених Ернст Чорний. Вони посилаються на представників однієї з телекомпаній, які висвітлюють в Європі справу Сутягіна. "Батькові Ігоря приблизно о 16.30 подзвонили і сказали, що бачили, як він (Сутягін) зходив у Відні з трапа літака. Сказали, що його там зустрічав офіцер", - цитує Ставіцкую "РИА Новости". Тим часом, брат Ігоря Сутягіна - Дмітрій, в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, не зміг підтвердити, що члени сім'ї вченого говорили з ким-небудь, хто бачив його особисто поза московським СІЗО.

Раніше були посилені заходи безпеки навколо СІЗО в Лефортово, куди Ігор Сутягін, засуджений в 2004 році на 15 років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві на користь США, був переведений з колонії під Архангельськом. За даними джерел інтернет-видання "Газета.Ru", в обмін на Сутягіна в найближчу добу в Москву буде доставлена одна із затриманих в США підозрюваних осіб у співпраці з російською розвідкою - Анна Чепман.

Преса: На кого обміняють Анну Чапман? Як повідомлялося, в середу пройшла зустріч посла Росії у Вашингтоні Сергія Кисляка і заступника держсекретаря Вільяма Бернса, на якій серед іншого обговорювався і "шпигунський скандал". Сутягін був визнаний винним в передачі інформації про підводні човни і системи ракетного попередження британській компанії, під прикриттям якої, як вважають російські спецслужби, діяло ЦРУ. Захисники вченого стверджували, що той всього лише склав аналітичну записку на основі відкритих джерел.

Суд у США і позиція адвокатів

Десятеро осіб у США, яких підозрюють у шпигунстві на користь російського уряду, мають постати перед судом у Нью-Йорку. Їх звинувачують у тому, що вони, нібито, незаконно діяли як іноземні агенти.

Image caption США і Росія "хочуть швидкого вирішення" справи

Прокуратура у США звинуватила 11 осіб у створенні довготермінової шпигунської мережі, яка діяла на користь Росії.

Одинадцятий обвинувачений перебуває в розшуку після того, як його випустили під заставу на Кіпрі.

Американський і російський уряди відмовилися коментувати повідомлення про те, що вони готові здійснити обмін обвинуваченими у шпигунстві.

Влада у США і в Росії наразі не коментує можливу депортацію десятьох обвинувачених в обмін на ув’язнених в Росії.

Причину переведення ув’язнених до Нью-Йорку не назвали.

Злочин, в якому звинувачують 10 заарештованих, не такий серйозний, як шпигунство, але може завершитися засудженням до ув’язнення терміном до 5 років.

Новини на цю ж тему