Підозрювані шпигуни на суді в Нью-Йорку

затримані у США за звинуваченням у нелегальній діяльності на користь Росії
Image caption США і Росія "хочуть швидкого вирішення" справи

Десятеро осіб у США, яких підозрюють у шпигунстві на користь російського уряду, мають постати перед судом у Нью-Йорку. Їх звинувачують у тому, що вони, нібито, незаконно діяли як іноземні агенти.

Прокуратура у США звинуватила 11 осіб у створенні довготермінової шпигунської мережі, яка діяла на користь Росії.

Одинадцятий обвинувачений перебуває в розшуку після того, як його випустили під заставу на Кіпрі.

Американський і російський уряди відмовилися коментувати повідомлення про те, що вони готові здійснити обмін обвинуваченими у шпигунстві.

Преса: На кого обміняють Анну Чапман?

У Росії родичі науковця Ігоря Сутягіна, якого було засуджено за шпигунську діяльність на користь ЦРУ, твердять, що його перевели до Москви з колонії суворого режиму в Арктиці і повідомили, що його обміняють на ув’язнених у США обвинувачених у шпигунстві.

Як сказав Бі-Бі-Сі брат Ігоря Сутягіна, ув’язненому науковцю влада повідомила, що він полетить до Лондона, де його мають обміняти на звинувачених у шпигунстві у США росіян.

Дмітрій Сутягін сказав Бі-Бі-Сі, що у його брата Ігоря не було вибору, і він мусів підписати зізнання як передумову обміну.

Влада у США і в Росії наразі не коментує можливу депортацію десятьох обвинувачених в обмін на ув’язнених в Росії.

Image caption Ігор Сутягін

Адвокат пана Сутягіна сказала російському інформаційному агентству, що Москва вишле його з Росії в обмін на затриманого британця.

Пана Сутягіна, який свого часу працював в Інституті США і Канади в Росії, 1999 року засудили на 15 років "за державну зраду" після обвинувачення, що він, нібито, передавав таємну інформацію британській компанії, яка, нібито, насправді діяла від імені ЦРУ.

Наразі незрозуміло, чи відбудеться обмін підозрюваними, яких утримують в Нью-Йорку, але подібні приущення посилилися після зустрічі чільного американського дипломата з російським послом у Вашингтоні.

Подробиць зустрічі Вільяма Бернса, колишнього американського посла в Росії з російським послом Сєрґєєм Кісляком не подають, окрім того, що питання про справу шпигунів обговорювали так само, як і питання Ірану.

10 осіб, затриманих у США, звинувачують у відмиванні грошей і спробах діяльності нелегальних агентів на користь іноземного уряду.

Причину переведення ув’язнених до Нью-Йорку не назвали.

Злочин, в якому звинувачують 10 заарештованих, не такий серйозний, як шпигунство, але може завершитися засудженням до ув’язнення терміном до 5 років.

Новини на цю ж тему