Росія і США підтверджують обмін шпигунами

Російські шпигуни визнали себе винними
Image caption Російські шпигуни визнали себе винними

Після кількох днів спекуляцій США та Росія підтвердили, що вони узгодили умови обміну шпигунами.

Сполучені Штати сказали, що обміняють десятьох російських шпигунів на чотирьох чоловіків, яких у Росії визнали винними у шпигунстві.

Російські агенти - 5 чоловіків і 5 жінок, яких заарештували минулого тижня, - визнали себе винними у суді у Нью-Йорку. Їх тепер депортували і вони вже прямують до Росії на літаку.

Тим часом у Москві президент Медведєв оголосив амністію чотирьом чоловікам, внаслідок чого процес обміну може відбутись без жодних перешкод.

Російське міністерство закордонних справ сказало, що метою обміну є надання нової динаміки покращенню російсько-американських взаємин.

Події в залі суду є свідченням того, наскільки американський та російський уряди хочуть якнайшвидшого завершення цього інциденту. У суді п'ятеро чоловіків і п'ятеро жінок, яких звинувачувають в тому, що вони були агентами Росії, визнали себе винними.

Як наслідок, їм вже не висувають більш серйозні звинувачення у відмиванні грошей, що стало частиною двосторонньої угоди.

Image caption Найвідоміша з десяти - Анна Чепман

Після засідання суду адвокат Анни Чепман, яка опинилась у центрі уваги медіа, сказав, що для неї це було складне рішення:

"Їй не дозволяли нікому дзвонити, дивитись телевізор чи читати газети. Я був єдиним, від кого вона отримувала інформацію та останні новини. Її дуже здивувала така увага до неї з боку засобів масової інформації."

Адвокат Роберт Баум додав, що Анна Чепман воліла б залишитись у США. Але її з дев'ятьма колегами посадили на літак до Росії. Наразі невідомо, яке життя їх чекає в Росії.

Адвокат однієї з жінок сказав, що їй обіцяли платити щомісяця 2 тисячі доларів до кінця життя.

Втім, як виглядає, не всі агенти зможуть отримати таку щедру пропозицію в обмін на службу на благо Росії.