В Уганді загинуло більше 70 вболівальників

Щонайменше 70 людей стали жертвами двох вибухів, що cталися в столиці Уганди Кампалі під час трансляції фіналу Чемпіонату світу -2010, а ще 65 були поранені.

Правоохоронні органи повідомляють, що один з вибухових пристроїв спрацював у клубі з регбі, другий - у ресторані, в той час коли вболівальники стежили за фінальною грою Чемпіонату світу. Також повідомляється, що серед загиблих є громадянин США, цю інформацію підтвердило американське посольство в Уганді. "Ці вибухи однозначно були спрямовані проти вболівальників, що зібралися дивитися фінал Чемпіонату світу", - заявив глава поліції Кейл Кяіхура.

Бойовики сомалійського ісламістського угруповання Аль-Шабааб взяли на себе відповідальність за вибухи.

Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі в Кампалі Джошуа Ммалі, ніхто не чекав, що подібне може статися в день закриття Чемпіонату в ПАР. США готові допомогти

З боку бойовиків з Сомалі вже лунали погрози напасти на Кампалу: в столиці Сомалі Магадішо для захисту перехідного уряду країни розквартировані війська з Уганди, які нерідко вступають у бій з радикальними ісламістами. Агентство Ассошіейтед Прес цитує керівника "Аль-Шабаб": "Уганда - один з наших ворогів. Все від чого вони ридають, нас радує".

За однією з версій, метою нападу на ресторан були представники іноземних діаспор. На подію вже відреагували США. Американський президент Барак Обама назвав ці вибухи "мерзенними і боягузливими". Держсекретар США Хіларі Клінтон заявила, що американська адміністрація буде працювати з урядом Уганди, щоб притягти до відповідальності зловмисників.