Швейцарія не видаватиме режисера Поланського

Полянскі
Image caption Роман Поланський жив під домашнім арештом у Швейцарії

Офіційні органи у Швейцарії вирішили не видавати кінорежисера Романа Поланського до США, де йому загрожувало покарання у зв’язку зі справою датованою 1977 р.

Пан Поланський, якому виповнилося 76, перебував під домашнім арештом, очікуючи рішення, у своєму помешканні у Швейцарії від грудня 2009.

Екстрадиції кінорежисера вимагали судові органи у штаті Каліфорнія у зв’язку з обвинуваченням його у статевих стосунках із неповнолітньою дівчиною, якій у той час було 13 років.

Чільний представник департаменту юстиції у Вашингтоні сказав, що США "глибоко розчаровані" таким рішенням.

Міністерство юстиції Швейцарії заявило, що таке рішення ухвелене, оскільки не можна із повною впевненістю виключити можливість помилки у запиті про екстрадицію.

Офіційний Берн також повідомив, під час винесення вердикта бралися до уваги швейцарські національні інтереси, і пересування Поланського відтепер не обмежуються.

З нього зняли браслети стеження і відтепер він може їхати куди завгодно.

Міністр юстиції Швейцарії заявила, що американські власті не можуть оскаржувати це рішення, і Вашингтон із цим уже погодився.

Після оголошення рішення швейцарців пан Поланський оголосив "величезну подяку" своїм прихильникам.

Гріхи минулого

Роман Поланський утік зі Сполучених Штатів у 1978 році, визнавши свою провину за звинуваченням у статевих стосунках із 13-річною дівчинкою.

На час втечі з країни режисер саме чекав виголошення вироку в його справі.

Відтоді він не повертався до США, а оселився у Франції, влада якої надавала йому захист від екстрадиції.

Минулого року Романа Поланського заарештували у Цюриху, як каже швейцарська влада, на прохання США.

Адвокати режисера наполягали, що використають усі можливості для апеляцій проти вироку пану Поланському на підставі процесуальних порушень під час суду 33 роки тому.