Грузія в інформаційній війні Білорусі і Росії

Простори СНД перетнула хвиля взаємних звинувачень - через виступ президента Грузії Михайла Саакашвілі на білоруському телебаченні.

Image caption Саакашвілі: Білорусія завжди нас підтримувала

Росія називає «недружнім кроком» Мінська появу на державному телебаченні Білорусі інтерв’ю президента Грузії Михайла Саакашвілі.

«Те, що йому надали можливість виступити в ефірі білоруського національного телебачення, я розцінюю як недружній крок щодо Росії. Нам немає про що говорити із Саакашвілі, і розгляд будь-якої теми, що торкається покращення грузино-російських взаємин, буде можливий лише у випадку зміни влади в Грузії», - заявив керівник Державної думи Росії Борис Гризлов.

Саакашвілі: Білорусія завжди нас підтримувала

Заяви Михайла Саакашвілі пролунали в ефірі білоруського телебачення увечері у четвер, 15 липня. За кілька тижнів до цього виступу у Росії, на телеканалі НТВ було показано суперечливий фільм про президента Білорусі „Крестный Батька”.

Image caption Лукашенка про російські ЗМІ: нехай обпльовують, мені не звикати

У фільмі президент Білорусі Олександр Лукашенко прямо звинувачується у викраденні політичних опонентів та їхніх родичів.

Політичні оглядачі пишуть, що поява президента Грузії на державному білоруському каналі була такою собі політичною помстою Олександра Лукашенка Кремлю за цей фільм.

Михайло Саакашвілі, зокрема, назвав мудрим рішення Мінська не визнавати незалежність Абхазії і Південної Осетії, а також заявив, що не розуміє суті претензій Москви до Тбілісі.

Михайло Саакашвілі назвав фільм „Крестный Батька” продовженням „інформаційної війни”. Він підкреслив, що звинувачення на адресу Білорусі „мало не в канібалізмі” лунають із тієї країни, де вбили журналістку Анну Політковску і правозахисницю Наталію Естемірову.

«Ми проходили через різні періоди, коли треба було підтримувати один одного, Білорусія завжди нас підтримувала», — заявив Михайло Саакашвілі.

«Варто нагадати, що коли було оголошено ембарго на експорт нашої продукції, я тоді їздив на самміт СНД до Мінська, і тоді це була дуже гаряча тема. І на самміті подавали нашу мінеральну воду, на банкеті було наше вино, яке, до речі, російські керівники із задоволенням пили», - сказав Саакашвілі.

Окрім того, Саакашвілі звинуватив Росію в імперських проявах. «Думаю, ситуація дуже знайома всім іншим сусідам Росії, яка готова розмовляти зі своїм сусідом тільки шляхом тиску і шантажу, погрожуючи, що нам буде гірше. Це політика, яка заводить у глухий кут», - сказав президент Грузії.

Лукашенко: нехай обпльовують, мені не звикати

Сам Олександр Лукашенко, коментуючи інтерв`ю президента Саакашвілі білоруському телебаченню і незадоволення Росії, сказав, що Білорусь не створює коаліції з Грузією, а його зустрічі грузинським колегою не спрямовані проти кого-небудь.

У п’ятницю, 16 липня, коли НТВ мало показати продовження суперечливого фільму, президент Білорусі підтвердив слова Михайла Саакашвілі про те, що Кремль тисне на Мінськ.

«Сьогодні не зупиняється тиск на Білорусію. Але як би вони не тиснули, нічого у них не вийде. Ми не збираємося у коаліцію із Грузією проти когось. Пилюку пускати з цього приводу не варто”, - сказав Олександр Лукашенко, переконуючи, що розгорнута проти нього кампанія лише викликає зворотній ефект серед росіян.

«Добре, нехай обпльовують. Мені до цього не звикати. Але ми не відповідатимемо брудом на бруд. Я не хочу, щоб росіяни думали, що ми проводимо політику проти них. Ми не маємо наміру сваритися”, - заявив президент Білорусі.

Новини на цю ж тему