Варшава провела перший "євро-гей-парад"

Кілька тисяч людей взяли участь в історичному параді за права геїв в столиці Польщі Варшаві. Організатори очікували не менше 20 тисяч людей з усієї Європи на святі сексуальних меншин.

Вперше, щорічний парад «ЕвроПрайд» проводиться в Центральній та Східній Європі. Захід не обійшовся без суперечок у традиційно католицькій Польщі. Нечисельні контр-демонстрації були приурочені до параду геїв у столиці. Міська влада в Варшаві, також отримала петицію та понад 50 тисяч підписів проти проведення параду з вимогою його скасувати. Це величезний фестивальний захід як для польських стандартів, каже кореспондент Бі-Бі-Сі у Варшаві Адам Істон. Але як на європейські масштаби це не так багато, якщо порівняти, що три роки тому у Мадриді на аналогічну подію зібралося більш ніж мільйон громадян, які взяли участь у марші меншин.

Наш кореспондент повідомляє, що це частково тому, що у Польщі досі важко бути відверто приналежним до гомосексуальних меншин, через вплив католицької церкви і політиків, які регулярно говорять, що гомосексуалізм не є нормальним. В ході недавнього опитування, майже дві третини респондентів заявили, гомосексуальні пари не повинні відкрито говорити про свою сексуальність. «Вкрай рідко можна побачити гомосексуальні пари, які ходять вулицею взявшись за руки, навіть у Варшаві, найбільш космополітичному місті Польщі», - каже корреспондент Бі-Бі-Сі. Негативне ставлення до сексуальних меншин є типовою в Росії, де паради геїв часто заборонені, а сміливці, які намагаються ігнорувати заборону підлягають арешту.