Перші угоди на авіашоу у Фарнборо

На найбільшому в світі авіашоу в британському місті Фарнборо оголошено перші угоди.

Перше замовлення зробила авіакомпанія Emirates ("Емірати") у на купівлю 30 "Боїнгів 777". Раніше припускали, що "Емірати" замовлять 20 літаків.

Image caption У Фарнборо можна багато чого дізнатися про тенденції в оборонній галузі

Конкурент "Боїнга" компанія "Аеробус" також отримала замовлення на 51 реактивних літаків А320 від американської бізнес-групи "Ейр Лиз Корпорейшн" на суму 4,4 мільярда доларів.

Авіашоу, яке проводиться раз на два роки, зазвичай стає місцем, де оголошують великі новини авіаіндустрії.

Експерти й очікували, що компанія "Емірати" зробить одне із перших замовлень на цьому шоу, після того, як минулого місяця на авіашоу в Берліні вона накупила "Аеробусів А380" на 11 мільярдів доларів.

Цього року (як і в багато попередніх) на Фарнборо бере участь Україна, яка представляє новий пасажирський літак – регіональне реактивне судно нового покоління Ан-158.

Читати докладніше про участь України

Серед інших подій цього року:

Компанія GE Capital Aviation Services, підрозділ компанії "Дженерал Електрик", який здає в оренду літаки, купить 40 "Боїнгів 737-800" на суму близько 3 мільярдів доларів.

Qatar Airways ("Катарські Авіалінії") зробили замовлення на 122 млн доларів на три реактивні літаки бізнес-класу від канадського виробника Bombardier.

Російська авіалінія "Аерофлот" замовила 11 літаків "Аеробус А330-300", за каталоговою ціною 1,7 млрд доларів.

Rolls-Royce ("Роллс-Ройс") виграв контракт на 650 млн від "Аерофлота" на постачання 24 двигунів до новозамовлених А300.

Літаки, які демонструються в місті Фарнборо у графстві Гемпшир, дозволяють зазирнути за лаштунки того, що відбувається в аерокосмічній та оборонній галузях.

Найбільший виробник комерційних літаків у Європі "Аеробус" демонструє свій військовий транспортний літак А400М.

Image caption Ідеї про військове використання лазера існували від самого його винаходу. Тут - малюнок художника (справжній лазер невидимий)

На створення цієї моделі пішло на чотири роки і кілька мільярдів євро більше запланованого. Кілька урядів європейських країн, які зобов'язалися купити цей літак, надали додатково 1,5 мільярди євро, щоб "Аеробус" не скасував цей проект, який майже гарантовано буде збитковим.

Іще один літак, штурмовик-винищувач F-35, також запущений із перевикористанням коштів і запізно, став одним із головних предметів обговорення на цьогорічному шоу. Компанія Lockheed Martin, яка виготовляла літак під проводом США і отримала попередні замовлення від 8 країн-членів НАТО, зіткнулася з труднощами й перевитратила початковий бюджет на дві третини.

Британська виставкова команда також презентувала новий винахід - антилітаковий лазер. Фірма Raytheon представила лазер, який може бути використано сам по собі чи разом із уже існуючими стаціонарними вогневими установками.